banner2

banner1

banner22

Gergin anlar yaşandı

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, A Haber muhabiri Halil İbrahim Uğur arasında gergin anlar yaşandı.

SİYASET 31.05.2021, 19:09 Editör: Aysima Kortak
banner48

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Hatay Kırıkhan'daki programını takip eden A Haber Muhabiri Halil İbrahim Uğur'a İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır arasında kargaşa yaşandı.

A Haber muhabiri o anları canlı yayında böyle anlattı:

“Tıpkı diğer gazeteci arkadaşlarımız gibi sabahın erken saatlerinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ziyaret edeceği ilk durak olarak Kırıkhan ilçesine geldik Hatay'da. Ancak geldiğimizde bize küçük de olsa sataşmalar vardı elbette. Ancak buradaki esnaf ziyaretleri sırasında hem şahsıma hem de kameraman arkadaşım Fatih Çakmak'a yönelik saldırılar oldu, fiziki müdahaleler oldu. İşte onlardan bir tanesi de İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır tarafından gerçekleştirildi.

GÖRÜNTÜ ALMAYI ENGELLEDİLER İDDİASI

Yine genel başkan yardımcıları da özellikle işte buradaki esnafların ziyareti sırasında kameraman Fatih Çakmak arkadaşımızın görüntü almasını engellemeye çalıştılar. Zaman zaman kamerayı tutup önünü kapatmaya çalıştılar. Zaman zaman da tartaklayarak iş yerinin içeresinden bizleri çıkarmaya çalıştılar. Bizler de aslında bu tepki üzerine direnmedik, dışarıya çıktık. Dışarıya çıktığımızda da bizi provoke etmeye çalıştılar. Ancak biz onlara istedikleri malzemeyi vermedik. Çünkü onlar burada Rize'de olduğu gibi olaylar çıkartıp sonrasında da bizleri hedefe koymaya çalıştılar. Ancak bizler Turkuvaz medya çalışanları olarak partilileri özellikle de genel başkan yardımcılarının istediklerini vermedik”

DİKBAYIR’DAN AÇIKLAMA

Milletvekili Ümit Dikbayır sosyal medya hesabından konu ile ilgili ise, “A haber yine aynı haber. Hepsi bu ...” açıklamasını yaptı.

banner84
Yorumlar (1)
Ismail yigit 6 ay önce
Dikbayir iyi partide ne buldugunu soyle de bilelim.