banner2

banner1

banner22

Ergün Basın Bayramını kutladı

Demokrat Parti İl Başkanı İsmail Ergül 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla, Sakarya basını başta olmak üzere, yerel ve yaygın basın kuruluşlarında görev alan basın emekçilerinin bayramını kutladı

SİYASET 23.07.2018, 12:14
Ergün Basın Bayramını kutladı
banner48

24 Temmuz 1908 tarihinde İkinci Meşrutiyet'in ilanıyla birlikte Türk basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, 110'uncu yıl dönümü dolayısıyla 24 Temmuz'un "Basın Bayramı" olarak kutlandığını anımsatan Ergün, Sakarya basını başta olmak üzere, yerel ve yaygın basın kuruluşlarında görev alan basın emekçilerinin bayramını tebrik etti.

Ergül,” Kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak, tarafsız bir anlayışla çalışmalarını yürüten basının, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir. “Hızla ilerleyen teknolojiye paralel olarak gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte gücü ve etkinliği her geçen gün biraz daha artan basın;  haber verme, bilgilendirme, eğitme, eğlendirme, kültürel değerleri aktarma, denetleme, kamuoyu oluşturma gibi birçok işleve sahiptir. Basında sansür, basını bu temel işlevlerinden uzaklaştırır ve objektifliğini gölgeler. Bu çerçevede basında sansürün kaldırıldığı 24 Temmuz 1908 tarihinin gazetecilik açısından bir milat, bir dönüm noktası olduğu inancındayım” dedi. 

Yorumlar (0)