banner22

Erdoğan tepki gösterdi

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan gazeteciler ile online buluştu. Toplantıda önemli açıklamalar yapan Erdoğan şehrin sorunlarına değindi.

SİYASET 22.12.2020, 16:01 Editör: Ebru Bulut
Erdoğan tepki gösterdi
banner48

UMUTLA BEKLENEN

Online toplantıda 2020 yılını değerlendiren Erdoğan, “Sorunların büyük kısmı 2020 yılına girdiğimizde başlamıştı. Türkiye’de yeni sistemle birlikte özellikle hak, özgürlük ve adalet ile ilgili sıkıntılar vardı. 2020 yılında ekonomik sıkıntılar da yaşandı. Böyle bir ortamda Mart ayında milletimizin umutla beklediği siyasi yapı Genel Başkanımız Ali Babacan önderliğinde DEVA Partisi kuruldu” dedi.

TEŞKİLATLANMA SÜRÜYOR

Teşkilatlanma çalışmaları ile ilgili bilgi veren Başkan Erdoğan, “Göreve ilk geldiğimiz günden itibaren teşkilatlanma çalışmalarımıza başladık. Birçok ilçemizde teşkilatlanmalarımızı hazırladıktan sonra il kongremizi de gerçekleştirdik. 2021 yılının ilk aylarında Sakarya’daki tüm ilçelerde teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayacağız. Liyakat, çalışkan ve partimize katkı sağlayacak arkadaşlar ile birlikte yolumuza devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

“REHAVETE KAPILINDI”

Covid-19 sürecini de değerlendiren Erdoğan, “Gerek ilçe başkanlarımız gerekse il yönetimindeki arkadaşlarımız ülke ve şehir gündemine ilişkin açıklamalar yapıyor. İl başkanı olarak bizde yeri geldiğinde açıklamalar yapıyoruz. Malumunuz salgın süreci başladı ve halen de devam ediyor. Rakamlar ilk zamanlarda doğru açıklanmadığı için vatandaş rehavete kapıldı” dedi.

“ESNAFIN DERTLERİ ÇOK FAZLA”

banner84
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı kira yardımı konusuna da değinen Erdoğan, “Hükümet kurallara uymuyor. Şu anda esnafımızın birçoğu kapalı, dertleri çok fazla. İktidarın bu dertleri giderecek bile birikimi yok. En son esnafa yönelik bir destek açıklandı fakat hala uygulamaya alınmadı. Ben bu desteğinde yeterli olacağını düşünmüyorum. Sağlık sistemi ile ilgili sorunlar da var. Sakarya’da günlük vaka sayıları bin 500’ün üzerine kadar çıktı” ifadelerin yer verdi.

“AK PARTİ CEVAP VERMELİ”

Erdoğan, “10 yıl önce başlatılan ve 700 gün gibi bir sürede bitirileceği açıklanan Karasu Demiryolu için aradan geçen sürede sadece 20 kilometrelik bir alan için zemin düzenlemesi yapılmış. Bununla birlikte toplamda 320 milyon TL'ye ihale edilen proje için ortada bir kilometre bile tren yolu yokken tam 825 milyon ödeme yapılmış. Tabi ihaleyi alan firmanın AK Parti'ye yakın olduğunu söylemek bile istemiyorum. Sayıştay raporu birçok tespit barındırıyor. Bu iddialara AK Parti'den bir an önce cevap verilmeli" dedi.

“2 AY SONRA AÇIKLANDI”

Covid-19 sürecinde hastanelerde yaşanan problemlere de değinen Erdoğan, “Hastanelerde sorunlar yaşanmaya başladı. Uygulanan son tedbirlerle birlikte sayılarda düşüş yaşandı. Sakarya’da yapılması planlanan Acil Durum Hastanesi içinde 2 ay sonra bir yer açıklandı. Bunun için Sakaryalı iş insanlarından para istendi. İnşallah bir an önce yapılır” ifadeleri ile açıklamalarını noktaladı.

Yorumlar (0)