banner2

banner1

banner22

“Emin adımlarla yürüyeceğiz”

AK Parti Sakarya Teşkilatının kongresi Serdivan Spor Salonunda başladı. Kongrede tek aday olarak bulunan Yunus Tever, kongrenin açılış konuşmasını yaparak, “Bizim bir davamız var. Bizim bir heyecanımız var” dedi.

SİYASET 20.01.2021, 13:17 Editör: Gizem Demirsoy
“Emin adımlarla yürüyeceğiz”
banner48

AK Parti Sakarya İl Teşkilatı kongresi, Serdivan Spor Salonunda başladı. AK Parti Sakarya 7'nci Olağan Kongresinde tek aday olarak bulunan Mevcut İl Başkanı Yunus Tever, açılış konuşması yaptı. Açılış konuşmasını yapan Yunus Tever, “Sayın Genel Başkan Vekilim, Sayın Genel Başkan Yardımcım, Koordinatör Milletvekilim, Sayın Milletvekillerim, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım, İlçe Başkanlarım, Belediye Başkanlarım, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın Kıymetli Başkan ve Yöneticileri, Muhtarlarımız, Mahalle Başkanlarımız, Kadın ve Gençlik Kollarımızın Kıymetli Başkan ve Yönetimleri, Çok Değerli Delegelerimiz; demokrasi şölenimizde bizimle birlikte olan değerli dava ve yol arkadaşlarım, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyor, 7’nci Olağan İl Kongremize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum” dedi.

“AYNI RUHU YAŞAYAN, AYNI İNANCA SAHİBİZ”

Sakarya’nın bugün yine tarihi bir gün yaşadığını belirten Tever, “Sakarya bugün yine tarihi bir günü yaşıyor. Hepimizin malumu bir salgın sürecindeyiz. Üç yıl önce bugün, yine bu salonda partimizin 6’ncı Olağan kongresini hep birlikte gerçekleştirmiştik. Şu an ki atmosferden çok daha farklı; çok daha coşkulu, çok daha kalabalık ve salondan içeri sığmayan bir insan topluluğuyla karşı karşıyaydık. Belki bugün salgın sebebiyle sayısal olarak aynı çoğunlukta bir arada değiliz fakat aynı ruhu yaşayan, aynı inanca ve aşka sahip, aynı heyecanı duyan kalp atışlarını bugün bu salonda en derinden hissettiğimi öncelikle belirtmek istiyorum” diye belirtti.

SİYASET BUGÜN VAR, YARIN YOK

Yunus Tever, “Kıymetli Dava Arkadaşlarım; Kongreler, AK Parti’nin kendini yeniden tanımladığı ve kadrolarını tazelediği kurullardır. Bizlerin düğün günleridir. Siyasi partilerin öncelikle kendilerini gözden geçirdikleri, bir durum muhasebesi yaptıkları, kim olduklarını hatırladıkları önemli süreçlerdir. Yaşanan salgın sürecine rağmen üç kez ertelemek zorunda kaldığımız kongrelerimizi aldığımız tedbirler çerçevesinde tüm ilçelerimizde başarıyla icra ettik ve bugün İl Kongremizde hep bir aradayız. Kongrelerimizde, partimizi 2023 seçimlerine hazırlayacak yeni bir teşkilat yapısı inşa etmenin gayreti içerisinde olduk. Toplumun her kesimini kucaklayan yeni kadrolarımızla, hem 20 yıllık geçmişimize sahip çıkacak, hem de geleceğe yönelik hedeflerimizi bu teşkilat yapılarımızla yarınlara taşıyacağız inşallah. Bizler; gecesini gündüzüne katan, cesur, kararlı ve yürekli bir Genel Başkan ile birlikte çalışıyoruz. Ülkesi ve milleti için durmaksızın mücadele eden, ümmetin derdiyle dertlenen, mazlumların sesi olan liderimizle, Recep Tayyip Erdoğan ile yol yürümek bizim için bir şeref ve onur vesilesidir. Siyasette var olmanın en büyük motivasyon kaynağıdır. Siyaset bugün var, yarın yok. Ama bu can bu bedende olduğu müddetçe çizgimizden, değerlerimizden ve davamızdan asla taviz vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“TÜM GÜCÜMÜZ İLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Önlerinde çok önemli bir yol haritası olduğuna değinen Tever, “Kıymetli Kardeşlerim; önümüzde çok önemli bir yol haritası var. O da; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu 2023, 2053 ve 2071 vizyonudur. Bu vizyonun hayata geçirilmesi için her bir teşkilat mensubu kardeşime çok önemli sorumluluklar düşüyor. Her birimizin bu sorumluluk bilinciyle hareket ederek ‘Büyük ve Güçlü Türkiye’ ideali için tüm gücümüz ile çalışmaya devam ediyoruz. Çünkü; Türkiye demek; zalime karşı mazlumların safında yer almak demek, Türkiye demek; mazlum için zalime karşı set olmak demek, Türkiye demek; Hak yolunda Batıla karşı her daim mücadele etmek demek, İşte bu yüzdendir ki; Türkiye Türkiye’den büyük demektir” şeklinde konuştu.

“BİZİM BİR DAVAMIZ VAR”

Sakarya’ya yakışanı yapacağız diye belirten Tever, “Bizim adımız AK Parti, Bizim Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, Allah’ın İzniyle karanlık hesapları bir kez daha bozacak, sinsi ittifakları bir kez daha yerle bir edeceğiz. Zerre kadar gevşemek yok, rehavet yok, durmak yok. Parolamız belli; az laf çok iş. Bu anlayışla az uyuyacak, inançla, sabırla, aşkla, yorulmadan, dinlenmeden çok çalışacağız. Sakarya’ya yakışanı yapacağız. Cumhur İttifakı’na yakışanı yapacağız. Milleti için, vatanı için, gecesini gündüzüne katan Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarına yakışanı yapacağız.  Devlet için, vatan için, bayrak için, millet için hep beraber tek vücut olacak ve davamızı anlatacağız.  Bizim bir davamız var. Bizim bir heyecanımız var” dedi.

“DOĞRUNUN VE ADALETİN PEŞİNDE OLDUK”

Doğrunun ve adaletin peşinde olduklarını belirten Tever, “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana her zaman hakikatin, doğrunun ve adaletin peşinde olduk. Hemen akabinde Cumhur İttifakı ile birlikte girdiğimiz 31 Mart Yerel Seçimlerinde yüzde 65,04 oy alarak, Türkiye ortalamasının 10 puan üzerinde bir oy oranıyla seçimlerden alnımızın akıyla çıktık. Sakaryalı hemşerilerimiz her zaman olduğu gibi AK Parti’mize güçlü bir destek vererek yerel yönetimlerde söz de yetki de sende demiştir. Bu teveccüh için tüm hemşerilerimize tekrar tekrar teşekkür ediyoruz” diye söyledi.

EMİN ADIMLARLA YÜRÜYECEĞİZ

Tever, “Yenilenen ve tazelenen teşkilatlarımız ile birlikte Gönül Seferberliği kapsamında 6 ay gibi kısa bir süre içerisinde 18 Bin yeni üyeyi AK Parti Sakarya Ailemize katarak, 170 Bin üye sayısına ulaştık. Bu süreçte destekleri ve özverilerinden dolayı teşkilatımızdaki her bir kardeşimize, dava arkadaşımıza, büyüklerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Görevde bulunduğumuz süre içerisinde eksiklerimiz ve istemeden de olsa hatalarımız muhakkak olmuştur. Dava arkadaşlarımız burada, lütfen haklarını helal etsinler. 2023 hedeflerimize de güçlü teşkilat yapımızla birlikte emin adımlarla yürüyeceğiz inşallah” şeklinde konuştu.

Yorumlar (1)
Sacid Mutlu 2 ay önce
Fakirin ekmeğini büyütün.. DURUM VAHİM!
Dar gelirliye kamu işinde öncelik verin.
Bakın mecliste vekillik dahil en küçük birimlere kadar  işi aşı kapan hep eskilerin yenilerin çocuğu eş dost ve yakınları.
Değişen bir şey yok.. Kaçta kaçı fukara...
İnsan odaklı dindar olanla olmayan arasında adalet adına farkı büyütün!
TV lerden akan irinlere neden suskun AKP.. Hani bize has düzenlemeler ile zina yasası? İdam nerede? Aile nesil yozlaştı. Nikahın adı yok.
NİKAHLI iken Zinaya, para hapis, bir süre evlilikten men.
*Çocuk sahibi olanlardan bakarım diyene, olmadı yakınına iş aş yardımı ver. Çocuklar aile de büyüsün..
Allah'tan korkmayan neden evlensin ahmak mı? Güvenecek Temiz el mi kaldı? Sokağa düşen yatak sahnelerini önleyecek çareniz yok mu?
Adil Ücret sistemi kurma vitrinde Tuzu kurudu varlığı buldu. Unutuyor iktidar KAPİTALİST sistemi seviyor.
*Evlenene aile yardımı en az yarım asgari ücret olmalı.
*Devletin her ferdi, çalışırken çok kazansın. Emekli de birikimi ile farklı yaşasın.
*Çalışılan yılı ve asgari ücreti ana kriter sayan, zaruri ihtiyaç kriterleri (evsiz eğitimde evlenecek çocuğu, engelisi yakın yaşlısı olan) ile eski yeni arasında uçurum farkı azaltan adil bir emekli ücret sistemi neden kurulmaz?
*Tarımda sanayide verilen teşvikleri denetleyen etkili devlet kurumları yok mu?
*Milli eğitimde öze dönmenin vakti gelmedi mi? Neden bir eğitim sistemi kuramıyoruz.
Neslin ömrünün yarısı okulda boş bilgi hamalı yüklenmekle geçiyor!
Gaye erdemli verimli ahlaklı nesil değil mi?
Kongrelerde havalı ve havai konuşmalar  bu icraatları geciktirmek le zafer vermez.
Bu beklentiler gereksiz sayan geciktiren susan oluşuma oy vermekle olmaz.
Sandıkları patlatmak, rüyası  görenlere duyurulur.
Varlık makam zehiri sizi kapitalizme uşak etmesin.
Kutlu yürüyüşe umutlar sürsün