banner2

banner1

banner22

E-miting yaptı

Karamollaoğlu FETÖ ile gerçek anlamda mücadele edememesinin nedenini Sakarya’da açıkladı.

SİYASET 24.05.2018, 17:49
E-miting yaptı
banner48

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiği e-mitinglerine Sakarya’dan başladı. Ramazan ayında sıkıntı olmaması adına meydanlarda vatandaşlara hitap etmek yerine sosyal medyayı kullanan Karamollaoğlu’nu canlı olarak yüz binlerce kişi takip etti.

 

YENİ BİR SAYFA AÇILACAK

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamolaoğlu, Türk siyaset hayatında yeni bir sayfa açacak uygulamayı Sakarya’dan başlattı. “Genel Medya Padişahınsa, Sosyal Medya bizimdir” diyen Karamollaoğlu’nun Sakarya’nın Erenler İlçesindeki West Bestern Premier Otel’deki e-mitingini canlı olarak yüzbinlerce kişi sosyal medya üzerinden takip etti. Miting için hazırlanan salonu da Saadet Partisi Milletvekili adayları, STK temsilcileri, medya mensupları ve partililerden oluşan kalabalık bir grup da takip etti. Programın açılış konuşmasını ise Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Osman Ünlü yaptı.

EKONOMİ-GÜVENLİK VE EĞİTİM

e-mitingde özellikle Türkiye’nin içinde bulunduğu sıkıntılı durumu özetleyen Karamollaoğlu, iktidara geldiklerinde başta ekonomik, güvenlik ve eğitim problemlerini nasıl çözeceklerini anlattı. Karamollaoğlu, kadroları oluştururken siyasi atama yapmayacaklarının da altını çizerken “Tüm kadroların atamalarında cemaat, vakıf ve tarikatlara bakmayacağız. Liyakate bakacağız. İşi ehline vereceğiz” diye konuştu.

FETÖ MÜCADELESİNDE BAŞARILI OLAMADILAR

Ak Parti’nin FETÖ ile ilgili mücadelede yeterince başarılı olmadığını belirten Karamollaoğlu, “AK Parti’nin FETÖ ile mücadele edememesinin altında yatan bir şey var. O da suçluluk duygusudur” diye konuştu.

1 AY TEMEL ASKERLİK EĞİTİMİ

Bedelli askerlik tartışmalarına da farklı bir yaklaşımda bulunan Karamollaoğlu, “zengin fakir ayırt etmeksizin her vatandaşın 1 ay temel askerlik eğitimi almasını uygun görüyoruz. Böylelikle bedelli askerlik tartışmaları da ortadan kalkacaktır” dedi.

SORULARA CEVAP

Türkiye’de bir ilk olan e-mitingin ayrı bir özelliği de bulunuyor. İnteraktif olarak izleyiciler sosyal medya üzerinden Karamollaoğlu’na soru yönelttiler. Cumhurbaşkanı Adayı Karamollaoğlu, mitingin önemli bir kısmını da sosyal medya üzerinden sorulan soruları yanıtlamaya ayırdı.

Yorumlar (0)