banner2

banner1

banner22

Dikbayır’dan Perinçek'e fotoğraflı tepki

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İYİ Parti, CHP ve HDP'nin birlikte anayasa çalışması yaptığını öne süren Doğu Perinçek'e Abdullah Öcalan'la çekildiği fotoğrafları gösterdi.

SİYASET 21.05.2020, 12:05 Editör: Ebru Bulut
banner48

PKK İLE İLGİLİ EN SON KONUŞACAK KİŞİ PERİNÇEK'TİR

Habertürk televizyonunda Didem Arslan Yılmaz'ın sunumuyla ekrana gelen Türkiye'nin Nabzı programında ittifakların konuşulduğu esnada tansiyon yükseldi. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in İYİ Parti, CHP ve HDP'nin birlikte anayasa çalışması yaptığı iddialarına sert tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, "Hayır bu yalan. PKK ile ilgili konuşacak en son kişi Doğu Perikçek'tir" dedi.

ÖCALAN'LA FOTOĞRAFLARINI GÖSTERDİ

Dikbayır, "Bizim geldiğimiz gelenekte büyüğe saygı vardır. Sayın Doğu Perinçek benden yaşça büyüktür ama ben bir partiyi temsil ediyorum. Bir kurumsal yapıyı temsil ediyorum. Benim buna cevap vermem lazım" ifadelerini kullanarak Doğu Perinçek'in Abdullah Öcalan ile Lübnan'daki Bekaa Vadisi'nde çekilen fotoğraflarını gösterdi.

BİZİM GENEL BAŞKANIMIZ ÖCALAN'A KİKİRDEMEDİ

Dikbayır, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı; "Bizim genel başkanımız Bekaa Vadisi'nde Abdullah Öcalan'la kikirdemedi. Şimdi bir şey konuşurken dikkatli olmak lazım."

Yorumlar (0)