banner2

banner1

banner22

DEVA hızlı başladı

DEVA Partisi il Başkanı Mehmet Erdoğan ekibini oluşturmak için yoğun mesai yapıyor. 5 ilçe başkanını belirleyen Erdoğan il yönetimini de büyük ölçüde oluşturdu. DEVA’nın kongre takvimi de belli oldu.

SİYASET 28.07.2020, 19:51 Editör: Ebru Bulut
DEVA hızlı başladı
banner48

YÖNETİMİ ŞEKİLLENMEYE BAŞLADI

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Sakarya teşkilatları şekillenmeye başladı. Mehmet Erdoğan’ın il başkanı olarak açıklanmasının ardından kurmaylarıyla Tunatan’da tam gün mesai yapan Erdoğan’ın yönetiminde iş ve spor camiasının yakından tanıdığı isimlerin olduğu öğrenildi. Yerel Kültür Derneği eski başkanlarından Cüneyt Demir, Sakaryaspor eski yöneticilerinden Alpaslan Gürses 40 kişilik yönetimde yer alan isimler arasında. DEVA Partisi il yönetiminde olması beklenen bazı isimler şöyle; Ahmet Bayrak, Ömer Faruk ZenginBurhan Girdap, Egemen ÇiftçiAlkan Kaya, Engin Yavaş, Rasim Biryan, Güvenç Cengiz, Cüneyt Hızal, Ali Berke, Ercan Başnuh, Murat Durak
 

5 İLÇE TAMAM

DEVA Partisi’nin Serdivan ilçe Başkanı iş insanı Sinan Karabaş oldu. Karasu’da iş ve siyaset camiasının yakından tanıdığı Çatalbaş ailesinden Abdullah Çatalbaş’ın ilçe başkanı olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ferizli, Söğütlü, Sapanca ilçe başkanlarının bugün yarın açıklanması bekleniyor. Başkanları belirlenen ilçelerde yönetim kurulu üyelikleri için bir yandan başvurular incelenirken bir yandan da etkin isimleri partiye katma çalışmaları devam ediyor.

KONGRE BAYRAM SONRA

Demokrasi ve Atılım Partisi’nin ilçe kongreleri Kurban Bayramı sonrasında yapılmaya başlanacak. İl Kongresinin Ağustos sonunda yapılması planlanırken büyük kongrenin ise eylül ayında yapılacağı öğrenildi. Ali Babacan’ın genel Başkanlığını yaptığı DEVA Partisi, Turgut Özal’ın kurup kısa sürede iktidara taşıdığı ANAP’ı örnek alıyor. Deva Partisi’nde her siyasi görüşten isimlerin yer alacağı ifade ediliyor.

KULİSLER YANKILANIYOR

Mehmet Erdoğan’ın il başkanı olarak atandığı günden itibaren SATSO Başkanı A. Akgün Altuğ ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi bir önceki dönem başkanı Zeki Toçoğlu’nun olayın içerisinde yer aldıkları konuşuluyor. Altuğ ve Toçoğlu’nu DEVA Partisi ile ilişkilendirenlerin nasıl bir siyasi hesap içerisinde oldukları merak konusu oldu.

Yorumlar (1)
Ş ç 9 ay önce
Zeki Toçoğlu katılırsa ayıp eder