banner2

banner1

banner22

DEVA Akyazı’da başkan belli oldu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımıyla 1. Olağan Akyazı ilçe kongresi gerçekleşti. 1’inci Olağan Kongresi'nde Erkan Çoruhlu, İlçe Başkanı seçildi.

SİYASET 30.06.2021, 12:03 Editör: Aysima Kortak
banner48

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Akyazı İlçe Kongresi'ne katılmak için Sakarya'ya geldi. DEVA İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve partililer tarafından karşılanan Babacan, ilk olarak Akyazı'da esnafı ziyaret etti. Genel Başkan Babacan daha sonra partisinin Akyazı İlçe Teşkilatı'nın açılışını yaptı. Açılışın ardından Batakköy Düğün Salonu'ndaki kongreye geçen Babacan partililere hitap etti.

MEHMET ERDOĞAN'I TEBRİK ETTİ

Babacan kongrenin başında kendisi için tezahürat gençlere, “Gençler hep birlikte tüm Türkiye'nin DEVA'sı olmaya geliyoruz” dedi. Akyazı'da göreve gelecek partilileri tebrik eden Genel Başkan Babacan, “Geçen yıl Kasım ayı itibariyle 41 il sınırını geçerek seçimlere girmeye hak kazanan partiden biri olduk. Yaklaşık 20 parti seçimlere katılabilecek. Mart ayında kurulup Kasım'da bu hakkı elde etmek, hele ki pandemi döneminde bu aşamaya gelmek büyük bir başarı” söyledi. DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan'ı tebrik eden Babacan, “Hem nicelik ve hem de nitelik açısından güzel bir kadro kurdu. Ben Sakarya'da çok güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum. DEVA kadrolarının Sakarya için hayırlı olmasını diliyorum. Geçen yıl siyasete yeni bir soluk kazandırdık” ifadelerini kullandı. Özgürlük, hukuk ve adaletin çok önemli olduğunnu belirten Babacan sözlerini şöyle sürdürdüTürkiye'nin yepyeni bir vizyona ihtiyacı vardı. Ülkemiz her alanda kriz vardı. Bizler partimizi kurarak tarihsel sorumluluğumuzu yerine getirmiş olduk. Bizim için özgürlük, hukuk ve adalet çok önemli. Hukuk, adalet ve temel haklar üzerine inşa edilecek bir ekonomik modelden bahsediyoruz”

HERKESİN YAŞAMAK İSTEDİĞİ TÜRKİYE ASLINDA AYNI TÜRKİYE

Kucaklayıcı ve kapsayıcı olacağız dedik. Farklılıklarımızı zenginliklerimiz olarak gördüğümüzü söyledik. Özgürlük ve toplumsal barış hedefinden şaşmadık ve şaşmayacağız. Kutuplaştıranlara karşı dimdik ayakta duracağız. Hükümet farklılıkları kaşıyarak ülkeyi yönetmeye gelecek. Her dönem bir arayışı içerisinde. Hükümet kendi krizleri için bazı vatandaşlarımızın ülkeye yabancılaşmasına neden oluyor. Biz birbirimize saygı içerisinde ortak bir yaşamı savunacağız. Biz bir arada güçlüyüz. DEVA Partisi ilkelerin partisidir. Günlük rüzgarlara kapılmayacağız. Biz DEVA Partisi'ni kurarken kimsenin hangi siyasi görüşte olduğunu sorgulamadık. Türkiye'nin 84 milyon nüfusuyla aynı yolu yürümeye ihtiyacı var. Geçmişteki olaylar için anlaşmak zor. Çok araştırmalar yaptık partiyi kurarken. Farklı vatandaşlara nasıl bir ülkede yaşamak istediklerini sorduk. Herkesin yaşamak istediği Türkiye aslında aynı Türkiye. İnsanlarımız haklarının korunmasını, yaşam tercihlerine saygı duyulmasını ve fırsat eşitliği istiyor.

SALGINDA DOĞRULARI SÖYLEMİYORLAR

Salgın döneminde doğruları söylemediler. Vaka sayılarını gizlediler. Türkiye'ye yalan söylediler. Bu iktidar sağlık meslek örgütlerine kapılarını kapattılar. Hükümet sağlık çalışanlarını hedef gösterdi. Uzmanları, sendikaları ve sağlık STK'larını genel merkezde ağırlayarak istişarelerde bulunduk. Tüm dünyada aşı yapılırken biz de aşı yapılmıyordu. Biz bugüne kadar hep hakikatı söyledik. Yapılması gerekenleri günü gününe söyledik. Aylardır aşı anlaşmasını beceremedikleri için millet aşı olamadı. Biz binlerce insanımızı kaybettik. Aşılar daha önce ülkemize gelebilirmiş. Almanya'daki aşıyı bulanlar bizim insanlarımız. 6 aydır siz bu aşıları neden tedarik edemediniz. Çin aşısında aracı vardı. Almanya'daki firmaya aracı sokamadıkları için bu aşıyı yapmadılar. Böyle bir söylenti var. Yanlışsa böyle bir şey yok demeleri lazım. Varsa bunların yatacak yerleri yok.

AŞI ZORUNLULUĞU GELMELİ

Koronavirüsle mücadelede kalıcı başarı için yapılması gerekenleri de söyledik. Ağustos ayında sağlık çalışanları ve 65 yaş üstüne 3'üncü doz aşının yapılması gerekmektedir. Bu pekiştirme aşıları da RNA aşılarından olmalıdır. İlk grup aşılar Çin aşısıydı. Bu aşıların koruyuculuğu zayıftı. Çin aşısı olanlara bir an önce RNA aşısı yapılmalı. Cumhurbaşkanı kendini hak gördüğünü milletten esirgememeli. Salgını kontrol altına almak istiyorsak kapalı mekan kısıtlamaları gevşetildi. Açılma yarın daha da genişlenecek. Vakaların artmasını hiçbirimiz arzu etmeyiz. Kapalı mekanlarda tedbirlerin devam etmesi gerekiyor.  Kapalı mekanlara girişte aşı zorunluluğunun da düşünülmesi gerektiğini ortaya koymak istiyoruz. Bu işte rehavet ve boşverme olmaz. İşin ucunda can var can. Toplumu asla kutuplaştırmayacağız ve ülkenin yaralarını saracağız. Artık Türkiye'nin, Sakarya'nın ve Akyazı'nın DEVA'sı var.

1’inci Olağan Kongresi'nde Erkan Çoruhlu, İlçe Başkanı seçildi. İşte yönetim kurulu listesi;

Yorumlar (0)