banner2

banner1

banner22

Deva Adapazarı’ndan SAKENDER ziyareti

Deva Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Ömer Aktaş ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, STK ziyaretleri kapsamında Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği (SAKENDER)’i ziyaret etti.

SİYASET 18.03.2021, 21:33 Editör: Aysima Kortak
Deva Adapazarı’ndan SAKENDER ziyareti
banner48

İlçe başkanı Aktaş ve ilçe yönetim kurulu üyeleri Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği başkanı Bülent Dik ve yardımcıları tarafından karşılandı. Başkan Aktaş, kabulden dolayı teşekkürlerini sunarak başladığı konuşmasında; “Partimiz STK'lara önem vermektedir. Ziyaretimizin amacı, partimizin bakış açısını tanıtmak ve sizlerle samimi ilişkiler kurmaktır, çünkü kimin ne zaman engelli kalıp kalmayacağını ancak Yüce Allah bilir. Bu yüzden de biz, her sağlıklı bireyin, birer engelli adayı olduğu düşüncesiyle hareket etmeye gayret ediyoruz. Adapazarı’nda da engelli dostlarımızın güncel hayattaki sorunlarının çözümlenmesi için ben ve ekibim üzerimize düşen her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Bu yüzden de engelli vatandaşlarımız için hazırlayacağımız projelerin hayata geçirilmesi için elimizi taşın altına koymaya çalışacağız” dedi.

Aktaş Deva Partisinin Engelli vatandaşlarımız için parti politikalarını şu şekilde anlattı:

Engellilerin haklarının tanınmasını eşit yurttaşlık ilkesinin bir gereği olarak görmekteyiz. Engellilerin hayatını kolaylaştıracak altyapı sorunlarını öncelikle ele alacak, istihdam ve eğitim konularındaki haklarını gözetecek bir program oluşturacak, sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarına dönük politikaları ivedilikle hayata geçireceğiz. Engellilerin çalışma hayatı da dahil toplumsal hayata tam katılımlarını sağlayacağız. Engelli bireylerin yetkinlikleri ve yapabilecekleri işlere ilişkin bilgileri de içeren bir veri tabanı oluşturarak yetkinliklerine uygun eğitim almalarını sağlayacak ve istihdam edilebilirliklerini artıracağız. Sosyal sorumluluk projeleriyle engellilere yönelik mesleki eğitimler ve sertifika programlarını teşvik edeceğiz. Engelli bireylerin yazılım, kodlama, siber güvenlik, e-ticaret uzmanlığı, büyük veri yöneticiliği gibi kalifiye eleman olarak istihdamını sağlayacak projeler geliştireceğiz.

AİLELERİNİN GÜNLÜK İHTİYAÇLARINI KARŞILAMALARINA YARDIMCI OLACAĞIZ

Şehirlerin, kamu binaları başta olmak üzere iş yerlerinin ve toplu taşıma araçlarının engellilerin kullanımına uygun hale getirilmesi için erişilebilirliği süratle sağlayacağız. Engelli bakım ve kreş evleri açarak ailelere sosyal destek sağlayacak, engellilerin ve bakıma muhtaç yaşlıların günü birlik yararlanabileceği bakım evleri açarak bu kişilerin ailelerinin günlük ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olacağız. Engellilere yönelik sivil toplum örgütlerini destekleyerek, engelli aileleri arasındaki dayanışma ve yardımlaşmayı arttıracağız. Engelli ailelerine yönelik psikolojik destek sağlayacağız diyerek sözlerini bitirdi. Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği (SAKENDER) başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Başkan Aktaş’a ziyaret nedeni ile teşekkürlerini sundu. Deva Partisi Adapazarı İlçe Başkanı ve yönetimi toplu fotoğraf çekiminin ardından dernek binasından ayrıldılar.

Yorumlar (0)