banner2

banner1

banner22

Demokrat Parti Başkanı Ergül açıklamalarda bulundu

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül açıklamalarda bulundu. Gelen zamlardan ve çözümün Demokrat Parti’de olduğundan bahseden Ergül, gelen zamların vatandaşların belini büktüğünden bahsetti.

SİYASET 16.11.2020, 15:37
Demokrat Parti Başkanı Ergül açıklamalarda bulundu
banner48

“DEVLET İFLAS ETTİRİLMİŞTİR”

Ergül, “Geçtiğimiz hafta yaşadıklarımız; bu iktidarın kendini inkar ettiği, yaptıklarını tevil ettiği yeni bir döneme girdiğimizi gösteriyor. Liyakatsizlik, beceriksizlik ve keyfi bir tutum sonucunda, deyim yerindeyse, tam anlamıyla devlet iflas ettirilmiştir. Aktörlerden biri istifa ederek sorumluluktan kaçmış, bir diğeri ise "reform" sözleri ile kendi sorumluluğunu diğerine yüklemiştir. Kış geldi! Yakacak odunu kömürü olmayan, milletten aldığı fahiş bedelleri hem de Kızılay üzerinden yandaş vakıflara bahşeden firmalardan doğalgaz alacak parası olmadığı için battaniye ile oturmak zorunda kalan, evlatlarının ellerini avuçları arasında ısıtan ebeveynlerin acısı yetmedi mi?” dedi.

“ZAMLAR ARD ARDA GELMEYE BAŞLADI”

İsmail Ergül , “İlimizde ekonomiye bakacak olursak zamlar ard arda gelmeye başladı. Bunun bir örneği ise bir hafta önce yansıyan ulaşım zammı idi. 21 Ağustos 2019 yılında yapılan zamda 2.75 krş olan minibüs ve dolmuş taksi tarifesi şimdi ise 50 krş. zam yaparak 3.25 krş. yükselmiş durumda. 6 veya 8 ay sonra ise su zammı kapıda. Ard arda gelen gizli zamlar insanları adeta belini bükmüştür.” İfadelerinde bulundu.

“ÇÖZÜM DEMOKRAT PARTİ’DEDİR”

Ergül, “Çözüm bellidir! Bu keyfi anlayış gidecek, Türkiye ekonominin en temel girdisi olan adaleti ve demokrasiyi tesis ederek güçlenecektir. Bunun içinse Demokrat Parti'nin siyasi birikimi, ilkeleri ve tecrübesi yeterlidir.” Şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)