banner2

banner1

banner22

Davutoğlu partililer ile bir araya geldi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu bir takım ziyaretler kapsamında Sakarya İl Başkanlığı'na geldi.

SİYASET 06.06.2020, 14:06 Editör: Ebru Bulut
Davutoğlu partililer ile bir araya geldi
banner48

AHMET DAVUTOĞLU SAKARYA’DA

Tüm dünya ile birlikte Türkiye'yi de etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınının hafiflemesiyle başlatılan normalleşme süreci ile bazı teşkilatlara ziyaret gerçekleştirerek zorlu süreç hakkında değerlendirmede bulunacak Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Sakarya'ya geldi.

PARTİLİLERLE BULUŞTU

Şehir merkezinde bulunan il başkanlığı binası önünde Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün, İl Başkanı Ender Serbes,  Adapazarı İlçe Başkanı Faruk Albay ve diğer parti üyeleri tarafından sosyal mesafe ve maske kurallarına uyularak karşılanan Davutoğlu ardından yeni düzen ve parti çalışmaları ile ilgili istişarede bulunmak üzere parti binasına giriş yaptı.

PARTİ BİNASINI GEZDİ

Teşkilat binasını gezdikten sonra basın mensuplarına açıklama yapan Davutoğlu, Aralık 2019'da kurulan partisinin kısa sürede 53 ilde teşkilatlanmasını tamamladıklarını belirtti. Davutoğlu, Türkiye'de ekonomi de dahil olmak üzere bütün krizlerin başında yönetim krizinin geldiğini savunarak "Biz Türkiye'nin daralan siyasetinin önünü açmak, var olan tartışmaların ötesinde Türkiye için yeni bir vizyon ortaya koyabilmek adına çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. İnşallah 15 Haziran'da yeni bir ekonomik programı, vizyonu kamuoyuyla paylaşacağız." diye konuştu.

“AKSAYAN PROJELERİ SÜREKLİ TAKİP EDECEĞİZ”

Sakarya ile ilgili projeleri yakından takip ettiklerini belirten Davutoğlu, başbakanlığı döneminde Sakarya'ya verdiği sözlerin yerel medyada hatırlatılmasına ilişkin, aksayan projeleri sürekli takip edeceklerini söyledi. Davutoğlu, koronavirüs salgınında normalleşme sürecine ilişkin bir soruya şu şekilde yanıt verdi: "Sağlık Bakanlığının ve sağlık çalışanlarının fedakarca gayretleriyle aslında bütün insanlığa bir musibet olan bu ciddi meydan okumayı daha az hasarla atlatma yolunda mesafe kaydedildi. Özellikle vaka sayılarındaki azalma sebebiyle normalleşmeye geçilmesi doğrudur ama burada önemli olan çelişkili adım atmamak, doğru teşhis ve tespitlerde bulunmak ve halka güven vermektir."

“SEÇİME KENDİ GÜCÜMÜZLE GİRMEYE KARARLIYIZ”

Bir soru üzerine erken seçim söylemlerine de değinen Davutoğlu, "Bizim için tablo son derece açık. Ne zaman ve hangi şartlarda olursa olsun seçime kendi gücümüzle girmeye kararlıyız. Onun için ağustos ayında kongrelerimizi tamamlamaya kararlıyız." ifadesini kullandı.  Davutoğlu, siyaset arenasında görülen ittifaklar çerçevesinde Türkiye'deki her partiyle her konuyu konuşabileceklerini vurgulayarak "Türkiye, partilerin birbirleriyle bariyerler, duvarlar oluşturduğu bir siyaseti kaldıramaz. Ülkenin geleceği ve milletimizin huzuru söz konusu ise bir partiyle değil, bütün partilerle görüşmeye hazırız. Bu konuda hiçbir rezervimiz yoktur ve hiçbir siyasi partiye de ön yargılı yaklaşmayız." değerlendirmesinde bulundu.

İŞTE DAVUTOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI;

Yorumlar (0)