banner2

banner1

banner22

Darbe günleri çok geride kaldı

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, haberlisin instagram canlı yayınında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Koronavirüs ile yapılan mücadelenin heba olmaması için bayramda kısıtlamadan yana olduğunu aktaran Başkan Tever, sağlıkta hizmete alınacak tesisleri aktardı.

SİYASET 17.05.2020, 19:46 Editör: Aysima Kortak
Darbe günleri çok geride kaldı
banner48

Haberlisin.com instagram adresi üzerinden Güven Hasbaş’ın canlı yayın konuğu olan Ak Parti il Başkanı Yunus Tever şehrin gündemine dair açıklamalarda bulundu. Tever emeklilerin zam talebini, TYP ile okullarda çalıştırılan özel güvenlikçilerin sürekli iş taleplerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktaracağını söyledi.

EMEKLİLER ZAM İSTİYOR

Emeklilere yaklaşımlarının her zaman aldıkları maaşlarla rahat yaşayabilmelerini istediklerini aktaran Başkan Yunus Tever “ Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, emeklilerimizi her zaman önceliklemiştir. En düşük emekli maaşının belli seviyeye çekilmesi bunun son örneğidir. Emeklilerimizin intibak zammı taleplerini yakından takip edip Sayın Cumhurbaşkanımız ile yapacağımız görüşmede kendilerine ileteceğim” şeklinde belirtti.

TYP’DEN İŞE GİREN GÜVENLİKÇİLER

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının projesiyle okullarda iş başı yapan özel güvenlik görevlilerinin süreleri 30 Haziran’da sona eriyor. Güvenlik görevlileri AK Parti İl Başkanı Yunus Tever’den işlerinin kalıcı olması noktasında yardım istedi. Tever “TYP kurumlar arası yardımlaşma projesiydi. Ülke genelinde 30 bin personel TYP ile işbaşı yaptırılmıştı. Özel güvenlik görevlilerinin sürekli iş taleplerini milletvekillerimiz, bakanlığımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan nezdinde takip edilmesini sağlayacağım” dedi.

SAĞLIK YATIRIMLARINI SIRALADI

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, koronavirüs sürecinde özverili çalışmalarıyla takdir toplayan sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Tever “Toyota Hastanemizin inşaatı, işi alan müteahhidin işleri tamamlayamayacak olmasından ötürü ihale yeniden yapıldı. Bu hastanemiz yıl sonunda hizmet vermeye başlayacak. Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemiz bu ay içerisinde yeni binasında hizmet vermeye başlayacak. Ferizli İlçe Hastanemiz teslim edilmek üzere. Pamukova’da işler yüzde 90 seviyesine ulaştı. Söğütlü’de Sağlık entegre Tesisisi kuruyoruz ihalesi yapıldı. İçerisinde 112 acil, aile sağlığı merkezi ve toplum sağlığı merkezi olacak. Korucuk’ta AMATEM ve ÇAMATEM hizmete girecek. Şehir hastanemizin temeli bir aksilik olmaz ise bu yıl içerisinde atılacak. Kısaca özetlemek gerekirse Sakarya için 2020 sağlık yılı olacak” diye söyledi.

BUNCA EMEK ZAYİ OLMASIN DİYE…

Sağlık çalışanlarının, esnafın, vatandaşın günlerdir verdiği mücadelenin zayi olmaması için bayramda kısıtlamadan yana olduğunu aktaran Tever “Bilim Kurulu’nun önerileriyle bakanlıklar ve Cumhurbaşkanımız tedbirler alıyor. Kamuoyuyla açıklıyor. Ramazan Bayramında kısıtlamanın olup olmayacağını net olarak bilmiyorum. Ama benim gönlümden kısıtlamanın olması geçiyor. Bunca emeğin zayi olmaması, yazımızın güzel geçmesi için bayramda da evlerimizde kalalım. Güzel günler için verilen bu mücadeleye bayramı da ekleyelim” dedi.

EKONOMİK DESTEK PAKETİ

Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever, açıklanan ekonomik destek paketinden binlerce esnafın, KOBİ’nin ve sanayicinin yararlandığına vurgu yaparak “Zor bir süreç geçiriyoruz. Kimsenin istemediği bir düşmanla savaşımız var. Sağlık her şeyin başında gelir diyerek alınan tedbirlerin esnaf ve sanayiciye yansımaları oldu. Esnafımızın, işleri aksayan sanayicimizin yaralarını sarmaya gayret ettik. Daha fazlası olabilir miydi. İsteklerin sonu yok.  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın milleti için gece gündüz çalıştığını biliyoruz. Gerek sağlıkta gerekse ekonomik anlamda milletinin sorun yaşamaması için gecesini gündüzüne katıyor. Bu sürecin zahmetini hepimiz yaşadık. İnşallah çok uzun sürmeden sonuna geliriz” diye belirtti.

SUİSTİMAL EDENLER OLDU

Sakarya’dan bireysel destek için başvuru yapanlar arasında çok sayıda suistimal etmek isteyenlerin olduğunu tespit ettiklerini aktaran Başkan Tever “Esnafa, sanayiciye, işsiz kalana kısacası korona sürecinden etkilenen herkes için destek paketi açıklandı. Diğer şehirlerde nedir durum bilmiyorum ama bizim şehrimizde bin liralık desteğe başvuranlar arasında üzerinde çok sayıda gayrimenkulu olanların olduğu tespit edildi. Yardımlaşmayı, paylaşmayı seven bir toplumun içerisinden bunların olması üzücü” ifadelerine yer verdi.

BÜROKRAT MİLLET İÇİN VAR

AK Parti kendi bürokratına toleranslı davranıyor. Başarısız bile olsa gereğini yapmıyor? Eleştirisi üzerine Yunus Tever, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçilmesinin en önemli nedeninin “Hızlı karar alma” olduğuna vurgu yapan Başkan Tever, “AK Parti’nin kendi atadığı bürokrata sahip çıktığı, işine yapmayana toleranslı davrandığı doğru bir tespit değildir. Kurumların yöneticilerinden tek beklentimiz milletin hizmetini doğru ve hızlı çözüm üretmeleri. Liyakat esaslı atamalar yapılıyor ve burada adam kayırma gibi bir durum söz konusu değil. Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürü benden önce göreve başlamıştı. Hendek ilçemize gidip gelmesi söz konusu oldu. Milletin görevde kalmasını istemediği yönünde ki eleştirilere katılmamakla beraber araştırıp gereğini yaparız” dedi.

HAZİRAN’DA KONGRELER BAŞLAR

AK Parti’nin korona nedeniyle ertelediği kongrelerini ne zaman yapılacağına dair açıklamalarda bulunan Tever “Biz çalışmalara başladık. Öyle tahmin ediyorum Haziran’ın ikinci haftasında kongre takvimi işlemeye başlar. Kongrelerin ne zaman yapılacağı sorusunun cevabı ülkede ki vaka sayısıyla doğru orantılı. Biz hazırlıklarımızı yapıyoruz. Süreç başlar başlamaz iki ay içerisinde kongrelerimizi tamamlarız” şeklinde konuştu.

SİYASET NE ZAMAN NORMALLEŞİR?

Koronavirüs döneminde bile iktidar ile muhalefetin uzlaşıdan uzak bir tavır sergiledikleriyle ilgili bir soruya Yunus Tever “Biz hizmet etmek için çalışıyoruz, muhalefet iftira ve yalan siyaseti yapıyor. Bu süreçte de maalesef farklı bir tavır göremedik. Dün şehir hastanelerine ne gerek vardı diyenler bu gün başka şeyler ifade ediyor. Milletimiz yapılanları görüyor buna rağmen üslupları, tavırları hiç değişmedi. Polemik üreterek, siyasette gündeme gelmeye çalışmanın kimseye yararı olmadığını anlamalarını bekliyoruz. Millet çalışana, iş üretene, hizmet edene teveccüh gösteriyor” dedi.

DARBE OLUR MU?

Bir dönem ülke gündeminde çokca konuşulan darbe meselesiyle ilgili Tever görüşlerini aktardı. Türkiye’nin darbeli dönemleri geride bıraktığına işaret eden Tever  “Maalesef bu meselede muhalefetin tutumundan kaynaklı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sandıkla deviremezsek…Ya da Menderes&Erdoğan kıyaslamasıyla halkı bölmeye çalıştılar. Yapmak istedikleri durum tokat gibi yüzlerine çarpılınca söylem değiştirdiler. Ben ülkemizde demokrasinin hakim olduğuna inanıyorum. Demokrasinin olduğu ülkelerde darbe olmaz. Milletin sözünün üstüne söz, iradesinin üstüne irade koyacak güçlerin dönemi çok gerilerde kaldı” dedi.

Yorumlar (0)