banner2

banner1

banner22

'Daha mutlu insanlar için'

MHP Sakarya Milletvekili Aday Adayı Yasin Elmacı, Sakarya Ülkü Ocakları ile MHP Adapazarı, Serdivan, Erenler, Arifiye, Sapanca, Akyazı, Karapürçek ve Pamukova İlçe Teşkilatlarını ziyaret etti.

SİYASET 16.05.2018, 20:14
'Daha mutlu insanlar için'
banner48

MHP Sakarya Milletvekili Aday Adayı Yasin Elmacı, "Sakarya; tarım, sanayi ve turizmin birlikte yapılabildiği bir il. Birini diğerinden ayıramaz ve tarımı, diğerleri için feda edemeyiz" dedi. Güçlü ekonomi için üretimin önemine dikkat çeken Elmacı, Ziraat Mühendisi biri olarak, tarımsal kalkınmaya yönelik hayata geçirmek istediği çalışmalar olduğunu ifade etti.

ÇİFTÇİNİN YÜKLERİNİ HAFİFLETMELİYİZ

İlçe ziyaretlerinde partililere ve vatandaşlara konuşan Elmacı, "Bizim düşüncemiz tarımın geliştirilmesinden yanadır. Bunun için de çiftçinin omuzlarından bazı yükleri almalıyız. Örneğin; mazot fiyatları. Evet, kolay bir şey değil ama çiftçilerle konuşulduğunda ve incelendiğinde sorunun temelini yüksek mazot fiyatları oluşturmakta. Buna çözüm bulunulması gerekiyor. Eğer buna çözüm bulunursa zincirleme bir şekilde hayvancılıkta dahil fiyatlarda bir düşme görülecektir. Bu enflasyona bile etki yapacaktır. Daha güçlü ekonomi, güçlü tarım ve mutlu insanlar için hayallerimiz var. İnşallah Allah nasip eder ve bunları yapacak makamlarda oluruz” dedi.

DESTEK İSTEDİ

MHP teşkilatlarından adaylık konusunda destek isteyen Elmacı, kendisini şöyle tanıttı:

“1976 yılı Sakarya doğumluyum. Eğitimimi Adapazarı’nda tamamlayıp Üniversite eğitimi için Erzurum Atatürk Üniversitesine gittim. Ziraat Mühendisi olarak mezun oldum. Askerlik vazifemin ardından memleketimiz olan Karasu'da mesleğim üzerine esnaflığa başladım. 17 yıldır esnafım. O yıllardan beri Karasu İlçe Teşkilatı'nda yönetimlerde görevler aldım. Bugün de davama milletvekili olarak hizmet etmeye karar verip aday adayı olarak yola çıktım. Şahsım ve diğer aday adayı dava arkadaşlarım için hayırlısı neyse onun olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum”

 

Yorumlar (0)