banner2

banner1

banner22

CHP’li vekillerden Yavuz’a istifa çağrısı

CHP’li vekiller, ‘Hiçbir şey olmasa da bir şeyler oldu’ sözlerini söylemediğini iddia eden Ali İhsan Yavuz’a sosyal medyadan yüklendiler.

SİYASET 10.02.2020, 16:09 Editör: Ebru Bulut
CHP’li vekillerden Yavuz’a istifa çağrısı
banner48

SOSYAL MEDYADAN YÜKLENDİLER

CHP’li vekiller, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un dün gerçekleştirdiği basın toplantısında CHP ile ilgili söylediği sözler ile alakalı sosyal medya üzerinden yüklendi. ‘Hiçbir şey olmasa da bir şeyler oldu’ şeklinde sözlerinin ispatlanması halinde istifa edeceğini açıklayan Ali İhsan Yavuz’a rest çekti.

VİDEO İLE İSPATLADILAR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Ali İhsan Yavuz’un ‘Söylemediğim’ dediği sözlerini sosyal medya hesabından paylaştığı bir video yalanlamaya çalıştı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Yavuz’un açıklamalarına cevap vererek sosyal medyadan istifa çağırısında bulundu. Özkan paylaşımında; “İstanbul yenilgisinin travmasını atlatamamış olacaklar ki, söyledikleri sözleri bile inkar edip "CHP üretti" iftirasına sarılıyorlar. Söylediğin sözler ortada, "ispatlanırsa istifa ederim" diyorsun. Bekliyoruz Ali İhsan Yavuz! İstifa et.” ifadelerini kullanırken, CHP Grup Başkanvekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç da Özkan’ın bu paylaşımı retweet yaparak istifa çağrısını yineledi.

SÖZÜNÜ TUTUP İSTİFA ETMELİ

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ise; “Ali İhsan Yavuz’un İBB seçimlerinde "Hiçbir şey olmamış ise biz diyoruz ki kesinlikle bir şeyler oldu" sözlerini tüm televizyonlar önünde söyleyip, bugün söylemedim demesi ne kadar ciddiyse, okullar hakkında söyledikleri de o kadar ciddidir. Sözünü tutup istifa etmelidir!” dedi.

BELGELERLE AÇIKLAMA YAPMALI

Özkoç ayrıca Ali İhsan Yavuz’un hasarlı okullar ile ilgili açıklamasına yanıt olarak şu ifadeleri kullandı; “Hasarlı okullar konusunu yalanla bulandırmak ayıptır. Ancak kendisinden açıklama beklediğim bir sorum var; 2015 valilik brifing raporunda yer alan depreme dayanıklı olmadığı için yıkılıp yeniden yapılması gereken 21, güçlendirilmesi gereken 39 okul hangileridir? Bu okullar için 2015’ten bu yana hangi işlemler yapılmıştır? Bir an önce, bizim yaptığımız gibi belgelerle kamuoyuna açıklamasını bekliyorum.”

Yorumlar (1)
Kemal Yiğido 8 ay önce
Daha önce istifa edeceğini tv kanallarında söyleyenlere istifa ettirsinler,ondan sonra konuşsunlar biz yıllarca bekliyoruz hadi bi gayret.