banner2

banner1

banner22

CHP’den istifalar sürüyor

“Memleket Hareketi “ diyerek ülkeyi dolaşan Muharrem İnce’nin istifasının ardından CHP Sakarya’da 307 kişinin partisinden ayrıldığı öğrenildi. Muharrem İnce hareketinin şehirdeki öncüsü Fatma Kurtuluş ve arkadaşları yapacakları bir toplantıyla partiden istifa edecekler.

SİYASET 23.02.2021, 15:11 Editör: Ebru Bulut
CHP’den istifalar sürüyor
banner48

Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ederek parti kuracağını açıklayan Muharrem İnce’nin yol arkadaşları partilerinden istifa ediyor. Muharrem İnce hareketinin şehirdeki önemli isimlerinden Fatma Kurtuluş ve arkadaşlarının önümüzdeki hafta basın toplantısı düzenleyerek istifalarını açıklayacak.

“BİR ZORUNLULUK OLMUŞTU”

Memleket Hareketi’nin siyasi bir ego tatmini olmadığına vurgu yapan Fatma Kurtuluş “Memleketimiz için bu hareket önemliydi. Bir zorunluluk olmuştu. Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği için elzem olan harekete katılımlar devam edecek. Sadece CHP içerisinden değil diğer siyasi partilerden de Memleket Hareketine katkı vermek için istifalar gerçekleşecek” dedi.

“MESELE SİYASET DEĞİL MESELEMİZ MEMLEKET”

Fatma Kurtuluş kendisinin ve halen partide aktif görev alan arkadaşları henüz CHP’den istifa etmediler. Kurtuluş “Önümüzdeki hafta bir basın toplantısıyla istifa edeceğiz. Memleket için yapmamız gereken bir hamleyi gerçekleştiriyoruz. Mesele siyaset değil meselemiz memleket” şeklinde konuştu.

307 ÜYE İSTİFA ETTİ

Muharrem İnce’nin partiden ayrılmasının ardından Sakarya’dan 307 üyenin istifa ettiğini ileri süren Fatma Kurtuluş “Nisan ayına kadar partinin kuruluşu tamamlanır. Memleket Hareketine katılımlar bundan sonra yoğunlaşarak devam eder. Derdimiz Cumhuriyetin temel ilkelerine bağlı, vatanını, milletini düşünen bir yapı oluşturup yol almak” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)