banner2

banner1

banner22

CHP’den ‘25 Kasım’ açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Kadın Kolları Başkanlığı, "Kadına Şiddete Dur!" konulu basın açıklaması gerçekleştirdi. Farkındalık yaratmak adına katledilen kadınların anısına ellerini boyayarak izini bastırdılar.

SİYASET 25.11.2021, 12:54 Editör: Aysima Kortak
banner48

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” sebebiyle basın açıklaması gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen "Kadına Şiddete Dur!" konulu basın açıklaması sonrası, farkındalık yaratmak adına katledilen kadınların anısına ellerini boyayarak baskı izi yaptılar.

ŞİDDET VAKALARINDA ARTIŞ VAR

Çeroğlu, "İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmiyoruz" diyerek, “Bizler, en temel hakkımız olan yaşam hakkımıza sahip çıkmak için direniyoruz. Kadınların can simidi olan İstanbul Sözleşmesi’nden bir gece yarısı, tek adamın kararıyla çıkılmasını asla kabul etmiyoruz! İlk seçimlerde kadın düşmanı zihniyeti sandığa gömeceğiz ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun söz verdiği gibi ilk bir hafta içinde İstanbul Sözleşmesi’ni yeniden yürürlüğe koyacağız. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, geçen yıl sözleşmenin bir maddesini hayata geçirdik ve Genel Merkezimizde “Alo Şiddet” hattı kurduk. Yaşam en temel haktır diyerek projemize “YaşamHak” adını verdik. 444 82 85 numaralı hattımızı arayan tüm şiddet mağduru kadın ve çocuklara, 7/24 ücretsiz destek hizmetleri verdik ve vermeye devam ediyoruz. Projemiz kanalıyla şunu daha net görüyoruz: İstanbul Sözleşmesi’nin fesih kararından sonra iletilen şiddet vakalarında artış var." dedi.

banner84
Yorumlar (0)