banner2

banner1

banner22

CHP yasayı AYM’ye götürüyor

AYM müptezeli CHP bu kez sosyal medyada küfür, hakaret, şantaj serbest olsun diye mahkeme yolunu tutuyor. CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, sosyal medya düzenlemesini Anayasa Mahkemesi’ne taşıyacaklarını açıkladı.

SİYASET 30.07.2020, 14:03 Editör: Ebru Bulut
CHP yasayı AYM’ye götürüyor
banner48

CHP YASAYI AYM’YE GÖTÜRÜYOR

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, sosyal medya düzenlemesini Anayasa Mahkemesi’ne taşıyacaklarını açıkladı. Ülkeye yapılan her hizmete takoz koymak isteyen CHP, şimdi de sosyal medya düzenlemesine karşı harekete geçti. Düzenlemenin sosyal medyaya sansür uyguladığını savunan CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, yasayla gençlerin özgürlük alanının kısıtlanacağı, doğru bulmadığı konularda sosyal medyadan muhalefet etmek isteyenlerin sesinin yok edileceği yalanını öne sürdü.

“ONLARIN DERDİ MİLLETİ SUSTURMAK HAFIZAYI SİLMEK”

Özkoç, TBMM’de yaptığı basın toplantısında şunları söyledi: “Sosyal medya yasası 16 saatlik direnişten sonra, AK Parti ve MHP oylarıyla yasallaşmıştır. Bundan sonra sosyal medya şirketlerinden temsilcilik isteniyor. Biz buna karşı değiliz ama biliyoruz ki AK Parti iktidarı medyaya baskı için muhatap arıyor. Yoksa Türkiye’nin hak ve hukukunu savunmak için aramıyor. Sosyal medyayla ilgili yasa için bir an önce Anayasa Mahkemesi’ne başvuracağız. AK Parti iktidarı unutma hakkını getiriyor. AK Parti, yeni kuşaklara, geçmişte olan kirli dosyaların açılmasını engellemek istiyor. Onların derdi milleti susturmak, hafızayı silmek.

Yorumlar (0)