banner2

banner1

banner22

CHP il başkanını seçiyor

Cumhuriyet Halk Partisi il kongresi üç adayın yarışına sahne olacak. Erdoğan Isır, Ecevit Keleş ve Reyhan Şahin’in yarışacağı kongre öncesi ilçe başkanları çarşaf liste kararı aldı.

SİYASET 14.02.2020, 20:21
CHP il başkanını seçiyor
banner48

CHP’de kongre süreci il başkanının belirlenmesiyle sona erecek. Mevcut il başkanı Erdoğan Isır’ın yanı sıra Ecevit Keleş ve Reyhan Şahin yarın Atatürk Spor Salonu’nda delegelerden görev isteyecek.  Mahalle delegeleriyle başlayan süreçte ilçe başkanları ve ardından il başkanını belirleyecek süreçte son gün çarşaf liste kararı alındı. Kongre üyeleri yarın çarşaf listeyi kabul ederse, isteyen her delege yarışa girebilecek.

ÜÇ ADAYDAN HANGİSİ AVANTAJLI?

CHP kulislerinde herkesin merakla beklediği soru yarın cevabını bulacak. Delegeler Isır ile devam mı edecek? Yoksa Ecevit Keleş ya da Reyhan Şahin’den yana mı tavır sergileyecek? Kulislerde konuşulanlara bakılırsa yarış Ecevit Keleş ile Reyhan Şahin arasında geçecek. Erdoğan Isır’ın üç adaylı yarışta şansını daha az görenlerin sayısı hayli fazla. Seçim sonuçlarını delegelerin vereceği karar belirleyecek. Erdoğan Isır’ın iki adayın çekişmesinden dolayı aradan sıyrılabileceğini söyleyenlerde var.

364 DELEGE OY KULLANACAK

Cumhuriyet Halk Partisi’nin il başkanını belirleyecek süreçte 364 delege oy kullanacak. Delege çoğunluğu merkez ilçelerde. Adapazarı ve Serdivan delegeleri yarışın belirleyeni olacak. Kongreden bir gün önce gelen çarşaf liste kararının seçim sonuçlarına doğrudan etki etmesi bekleniyor. Çarşaf liste sayesinde isteyen delege yarışa bireysel olarak katılabilecek. Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşecek kongrede adayların hazırladığı listeler delegeye dağıtılacak ancak isteyen delege bireysel olarak oy kullanabilecek.

SALON HAZIR

CHP Sakarya İl Başkanı ve yönetimini belirleyecek kongre öncesinde Atatürk Spor Salonu’nda hazırlıklar tamamlandı. 10 kabin ve 5 sandıkta oy kullanımı gerçekleşecek. Kongreye parti yönetiminden isimlerinde katılması bekleniyor.

Yorumlar (0)