banner2

banner1

banner22

CHP 97 yaşında

Cumhuriyet Halk Partisi, kuruluşunun 97'nci yıldönümü nedeniyle Demokrasi Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Keleş; “Cumhuriyet Halk Partisi hepimizindir. Her köken ve inançtan tüm insanlarımızındır. Ancak özellikle, çocuklarımızın ve geleceğimizin partisidir. Dünya döndükçe CHP var olacaktır” dedi.

SİYASET 09.09.2020, 11:46 Editör: Ebru Bulut
CHP 97 yaşında
banner48

ANITA ÇELENK BIRAKTILAR

CHP Sakarya İl Başkanlığı, kuruluşunun 97'nci yıldönümü nedeniyle Demokrasi Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Törene CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, PM Üyesi Ayça Taşkent ve Kadın Kolları MYK Üyesi Azize Çeroğlu ve partililer katıldı. Çelenk sunumunun ardından açıklama yapan İl Başkanı Keleş, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın zaferle taçlanmasından, “Atatürk ve silah arkadaşlarının” Sevr’i parçalayıp tarihin çöp sepetine atmasından sonra, sıra Türkiye’nin siyasi açıdan inşa edilmesine gelmişti. İşte o aşamada, 9 Eylül 1923 günü Cumhuriyet Halk Partisi kuruldu.

“ÇOCUKLARIMIZIN VE GELECEĞİMİZİN PARTİSİ”

Mustafa Kemal Atatürk, CHP üyesi olmayı ‘Yüksek ideal ve değerlere sahip büyük bir parti ailesinin, bir birine samimi arkadaşlıkla bağlı üyeleriyiz’ şeklinde açıklamıştı. Unutmayalım ki, Cumhuriyet Halk Partisi hepimizindir. Her köken ve inançtan tüm insanlarımızındır. Ancak özellikle, çocuklarımızın ve geleceğimizin partisidir. Dünya döndükçe CHP var olacaktır, CHP var oldukça ülkemizin tam bağımsızlığı ve Cumhuriyet devrimleri güçlenerek yaşayacaktır. 97’nci yılımızı coşku ve inançla kutladığımız bu anlamlı günde başta Cumhuriyetimizin kurucusu, ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu mücadeleye emek verenleri minnet ve saygıyla anıyorum." dedi.

Yorumlar (0)