banner2

banner1

banner22

Burhan Aygün İyi Parti'de

Uzun yıllar Büyük Birlik Partisi'nde İl Başkanlığı, Milletvekili adaylığı gibi görevlerde siyaset yapan Burhan Aygün Mahmutçepoğlu, İYİ Parti'ye geçti.

SİYASET 16.06.2020, 10:59 Editör: Ebru Bulut
Burhan Aygün İyi Parti'de
banner48

İYİ PARTİ’YE GEÇTİ

Uzun yıllar Büyük Birlik Partisi'nde İl Başkanlığı, Milletvekili adaylığı gibi görevlerde siyaset yapan Burhan Aygün Mahmutçepoğlu, İYİ Parti'ye geçti. Mahmutçepoğlu kararını sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır ve Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ile birlikte çekilmiş fotoğraflarını paylaşan Burhan Aygün Mahmutçepoğlu yeni siyasi adresini “ 20 Yıl Sonra Kaderimiz Bu Devrin "Hayme Ana" sıyla Kesişti..” ifadeleriyle paylaştı.

KARARINI SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Burhan Aygün Mahmutçepoğlu sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda; “20 Yıl Önce! Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Başkanınım Liderliğindeki BBP'de İlk Aktif Siyasete Başladığım Dönemlerde.. Ne İşin Var Orada? Delimisin Sen? Güçlünün Yanında Dursana? Dümenine Baksana? Gibi Söylemlere Asla Kulak Asmadım Yoluma Devam Ettim.. 25 Mart 2009 Şehadet Süreciyle Sağcısı Solcusu Ateisti Dindarı ve Bütün Türk İslam Aleminin Acıyı Ortak Paylaştığını Görünce İyiki Berabermişim Dedim.. Şimdi Durduğum Siyasi Nokta da.. Aynı His, Aynı Hava, Dik Eğilmeyen ve Bükülmeyen Ruhu Gördüm.. Geçmişte Olduğu Gibi Kulağıma Yine Aynı Şeyleri Fısıldayanlar Oldu? Onlara Yine Diyorum ki! "Hiçbir Şey TV'lerde Anlatılan Hayali Kurgu Masallar Gibi Değil " Benim İçin Önemli Olan Liderinin ve Kadroların Omurgalı Milli Duruşudur.. 20 Yıl Sonra Kaderimiz Bu Devrin "Hayme Ana" sıyla Kesişti.. Biz Zaten "Ertuğrul'uz Yavuz'uz" ve Nihayet İktidar İçin Ümit'liyiz. İYİ'ki Varsınız” ifadelerine yer verdi.

"BİRLİKTE YOL YÜRÜMEYE KARAR VERDİK"

İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ise tören sonrası yaptığı açıklamada “Sayın Burhan Aygün Başkanımızı aramızda görmekten büyük mutluluk duyduk. Uzun zamandır sürdürdüğümüz istişarelerimiz neticesinde, ülkemiz için taşıdığımız ortak endişelerimize çözüm bulmak adına birlikte yol yürümeye karar verdik. Yüce Allah emeklerimizi zayi, bizleri de mahcup etmesin” dedi.

Yorumlar (0)