banner2

banner1

banner22

“Bu siyaset üstü bir meseledir”

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, havai fişek fabrikasının neden olduğu patlamalarla ilgili verdiği ikinci araştırma önergesinin de reddedilmesinin ardından açıklamalarda bulundu.

SİYASET 12.07.2020, 15:38 Editör: Ebru Bulut
“Bu siyaset üstü bir meseledir”
banner48

HABER/ İSMAİL ERKEN

"ERTESİ GÜN OLDU"

Özkoç, “İlk patlama gerçekleştikten sonra demek ki burada bir ihmaller zinciri var, tedbir alınması lazım diyerek ikinci patlama olmasın diye araştırma önergesi verdim ve reddettiler. Ertesi gün 3 şehit verdik. Göz göre göre 3 tane pırıl pırıl vatan evladımız şehit düştü. Ardından ikinci patlama araştırılsın diye önerge verdim onu da reddettiler. Bu ne vicdana ne ahlaka ne de vatanseverliğe sığar” dedi.

‘ÖNERİYİ SİZ VERİN’

Özkoç, Bu olay siyasete alet ediliyor diyorlar. Ben alet etmek kesinlikle istemiyorum. Alet etmek isteyenlere de yapmayın diyorum. Madem bu işi CHP’nin araştırtmasını istemiyorsunuz. Ben önerimi geri çekeyim siz önerge verin ya da ortak önerge vereyim dedim bunu da reddettiler. Siyasi düşünce fark etmeksizin herkese sesleniyorum. Bu araştırmayı engellemek acılı ailelere karşı yapılacak en büyük düşmanlıktır” dedi.

"SİYASET ÜSTÜ MESELE"

Özkoç, “Sadece bir milletvekili olarak söylemiyorum. Allah şahidimdir, bir Sakaryalı olarak söylüyorum bedeli ne olursa olsun bu konu hakkında sonuna kadar mücadele edeceğim. Parti fark etmeksizin bütün milletvekili arkadaşlarımı çağırıyorum, bu siyaset üstü bir meseledir. Önümüzdeki süreçte başka başka annelerin evlatsız ve başka başka çocukların öksüz kalmaması için verilen bir mücadeledir” dedi.

Yorumlar (0)