banner2

banner1

banner22

Bu kentin çocuğuyum

CHP Sakarya Milletvekili, Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Prof. Dr Bülent Turan’ın açıklamasına sert tepki gösterdi. Özkoç herkesin CHP’den aday adayı olabileceğini ancak milletine saygısı olmayanın CHP’den aday olamayacağını söyledi

SİYASET 14.05.2018, 15:51
Bu kentin çocuğuyum
banner48

CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Engin Özkoç’un kamuoyuna açıklaması şöyle;

“Ben bu kentin çocuğuyum. Bütün her şeyimi bu kente borçluyum. Kimse, yaşadığım bu güzel kentin insanlarıyla ilgili “gerici ve yobaz” diyemez. Hiç kimse profesör olmakla, doktor olmakla aydın olamaz. Gericilik ve yobazlık, insanları kucaklama anlayışından yoksun, geldiği yere saygısı olmayan anlayışın ta kendisidir. Cumhuriyet Halk Partisi’nden herkes aday adayı olabilir. Ama ülkesine, milletine saygısı bulunmayan hiç kimse aday olamaz.

Benim bütün değerlerimi bana kazandıran insanlarımla ilgili kimsenin böyle konuşmaya hakkı yoktur. Ben Sakarya’da yaşadığım müddetçe, ister CHP’li olsun, ister AKP’li, ister MHP’li, hangi siyasi partiye mensup olursa olsun, kimseyi kendi insanımla ilgili böyle konuşturmam. Konuşursa da gereğini yaparım.

Bu arada kendini bilmez bir kişinin beyanına, mal bulmuş mağribi gibi sarılan ve bundan siyasi menfaat sağlamaya çalışan insanlar, asıl kendi insanını önemsemeyen, küçük düşürmekten sakınmayan insanlardır. Bunlarla da mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim.

Tüm halkımıza saygılarımla”

Yorumlar (0)