banner2

banner1

banner22

“Bırakmama kararı aldık”

Basın toplantısı düzenleyerek başkanlığa tekrar aday olduğunu açıklayan CHP mevcut il başkanı Erdoğan Isır; “15 Şubat’ta o salonda kim galip çıkarsa anahtarı ona vereceğiz. Desteklerinizi istiyoruz. Yüreğinizi bize verin, bir başarı varsa birinin değil, hepimizindir” dedi.

SİYASET 03.02.2020, 21:38 Editör: Ebru Bulut
banner48

15 Şubat’ta Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleşecek seçimler için 2014 Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ecevit Keleş’in aday olacağını açıklamasının ardından Avukat Reyhan Şahin resmen adaylığını açıklamıştı. Genel kurul öncesi adaylar tek tek belli olurken mevcut il başkanı Erdoğan Isır başkanlık için aday olacağını bir basın toplantısı düzenleyerek duyurdu.

“BIRAKMAMA KARARI ALDIK”

İl başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Isır; “İki yıllık süremizi bitirmek üzereyiz. İki yıllık süre zarfında hiçbiriniz sadece il yönetimimiz değil, ilçe yönetimlerimiz örgütümüzü yalnız bırakmadınız. Bir telefon kadar bize yakındınız ve bizle yağmurda ıslandınız. Hepinize iki yıl boyunca bize destek verdiğiniz için gönülden teşekkür ediyorum. Yaptıklarımızı anlatmamıza gerek yok. Yaptıklarımız zaten meydanda. Yapamadıklarımız var. Yapmak isteyip de zamanımızın yetmedikleri var. Hem il yönetimimle hem il örgütümle hem dostlarımla biz yola devam etme kararı aldık. Biz bırakmama kararı aldık. Biz yaptığımız işi sonuna kadar götürme ve başarma kararı aldık. Başarıyı da hep beraber başaracağız. Çünkü güç sizsiniz, güç örgüttür, güç üyedir. Üye ne isterse o olur.” şeklinde konuştu.

“TEK İLKEMİZ ŞEFFAF OLMAKTI”

2015 ve 2017 kongrelerinde bir söz verdiğini belirten Isır; “Örgüt ne derse onu yapacağız. 2 yıl süre içerisinde de üyelerimizin çoğunluğu, örgütümüzün çoğunluğu, ilçe başkanlarımızın çoğunluğu bizden ne isterlerse biz onu yaptık. Ama ilkemiz şuydu; şeffaf olacağız dedik. Yalan söylemeyeceğiz dedik. Örgütümüze de üyemize de şeffaf olduk ve dedik ki aldığımız kararın arkasında sonuna kadar duracağız. Bazıları bir kişiden güç alır. O kişinin emriyle yürür. Ama hiçbir Cumhuriyet Halk Partili kimseden güç almaz. Aldığı güç yanındaki devrimcidir. Ben buna inanıyorum. Sakarya’da ne yapılacaksa hep beraber yapacağız. Mühim olan yüzünü örgüte dönmek.” Dedi.

“İL BAŞKANLIĞI MAKAMI EMİR MAKAMI DEĞİLDİR”

16 ilçe kongresi yaptıklarını belirten Başkan Isır; “16 ilçe kongremizi şeffaf bir şekilde yaptık. Karışmadan yaptık. Örgütlerimiz ne isterse o oldu. Bundan sonra da müdahale etmeyeceğiz. İl başkanlığı makamı emir makamı değildir. İl başkanlığı makamı koordine makamıdır, beraber yürütme makamıdır, örgütlere destek olma makamıdır. Bunu bildik ve bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz.

“KİM GALİP ÇIKARSA ANAHTARI ONA VERECEĞİZ”

‘Yeni il binası aldık yeni il binasında neden toplantıyı yapmıyoruz’ diyerek üyelerin serzenişte bulunduklarını belirten Isır;  “Binayı seçime karıştırmayalım dedik. Bina bitti bitecek. Ufak rötuşları var, arkadaşlar orada çalışıyorlar. 15 Şubat’ta o salonda kim galip çıkarsa anahtarı ona vereceğiz. 16 Şubat’ta o girecek binaya. Çünkü dedik ki biz, ben yok hepimiz var. Hepimiz güçlüyüz çünkü. Bir şeyi bir kişi adına kullanmayacağız dedik. O sözü vermiştik. Bundan sonra da sizler bizden ne isterseniz, üyemiz bizden ne talep ediyorsa, çoğunluk ne istiyorsa ben o çoğunluğun arkasında yürüyeceğim. Ben örgütüm ne istiyorsa onu yaptım, bundan sonra da onu yapacağım.” ifadelerini kullandı.

“6 OKLU BAYRAĞIMIZI SAKARYA’YA DİKELİM”

Adaylığını bu güne kadar açıklamadıklarını dile getiren Başkan Isır; “Biz il başkanıyız. Dedik ki biz her dakika açıklayabiliriz, her dakika birlikteyiz örgütümüzle. İlk diğer adaylarımız açıklasınlar, onlar yol alsınlar. Çünkü örgütü zaten 2009 yılından beri siz bana bu partide her türlü görevi verdiniz. Yaşamım boyunca sandık görevlisi olmayı da, belediye başkan adayı olmayı da, milletvekili adayı olmayı da, il başkanlığı mı da onurla çocuklarıma anlatacağım ve bunların hepsi sizde nasıl hatıraysa bende büyük bir hatıra olacak. Çünkü biz bu görevleri yaparken sizler gibi düşünmeyi öğrendik. Bizlere siz öğrettiniz. Biz yorulduk, biz piştik. Artık bize destek olun. Bundan sonraki il yönetiminin koluna girin, onların antları var. Biz yarım kaldığımız işi bırakmayız. Biz hep beraber başaracağız. Bundan sonra 6 oklu bayrağımızı Sakarya’ya dikelim. Dostlarımla beraber 15 Şubat’ta Kapalı Spor Salonu’nda yapacağımız kongrede adayız. Desteklerinizi istiyoruz. Yüreğinizi bize verin. Her zamanki yaptığınız gibi kolumuza girmeyi çekinmeyin. O yolları beraber yürümeye devam edelim. Bir başarı varsa birinin değil, hepimizindir.” dedi.

VİDEO HAZIRLANIYOR...

Yorumlar (0)