banner2

banner1

banner22

Bir hafta sonra kongre var

AK Parti ilçe kongrelerini Erenler dışında tamamladı. Erenler’de kimin başkan olarak atanacağı birkaç gün içerisinde cevap bulacak.

SİYASET 16.10.2020, 22:57 Editör: Aysima Kortak
Bir hafta sonra kongre var
banner48

Adalet ve Kalkınma Partisi her dönem olduğu gibi teşkilat başkanlarını da belirlerken temayül yoklaması, istişare gibi birçok mekanizmayı harekete geçirdi. Erenler İlçe Başkanını belirlemek içinde benzer bir uygulama yapıldı. Parti kulislerinde temayülde Erdal Köse’nin birinci çıkmasına rağmen Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un önerdiği Bülent Ateşoğlu’nun başkan olacağı konuşuluyor.

Partililer her dönem temayül ile fikirlerinin alınıp uygulanmamasından son derece rahatsız. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın parti içi istişareye önem vermesine rağmen temayüle dahil olmayan bir ismin başkan adayı olarak önerilmesini doğru bulmayan partililer “Fikrimiz alınıyormuş gibi yapılıyor ancak etkili isimlerden birisi istiyor diye temayüle bile girmemiş bir ismin başkan olarak açıklanacağı konuşuluyor. Bu durum davaya inanan bizleri üzdüğü gibi Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın ilkelerine zarar veriyor. Beklentimiz teşkilatın fikrinin de kıymet görmesi yönünde”

AK Parti’de son ilçe kongresi öncesi herkes teşkilatın istediği ismin mi yoksa Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un desteklediği ismin mi başkan olarak açıklanacağını merak ediyor.

Yorumlar (2)
SABOTAJ 3 gün önce
AK PARTİ ERENLERDE SABOTE EDİLİYOR RESMEN YAZARINDA DEDİĞİ GİBİ ADAMIN İSMİ TEMAYÜL DAHİL HİÇBİR AŞAMADA YOK VE SEN BUNA İLÇE TEŞKİLATINI VERİYORSAN VAY O İLÇEDE O PARTİNİN AKİBETİNE..KİM OYNUYORSA BU DÜZENLE HAİNDİR BİLESİNİZ..SANDIK KOYACAKSIN O ZAMAN ORTAYA HENDEKTEKİ GİBİ KİMSENİN CANI YANMAYACAK.
ŞABAN SÜLEYMAN 2 gün önce
haberi yapan güzel kardeşim sizin haber sitenizi zaman zaman takip ediyorum ne zaman erenlerde seçim olsa ortaya çıkıyor yalan yanlış haberlerle ortalığı karıştırıyor kendince ak partinin içinde bir kaos oluşturmaya çalışıyorsun oysaki seninle ilgili ortalıkta dolaşan o kadar olumsuz haber varki belki onları sosyal medya aracılığı ile 50 kişi 100 kişi paylaşıp yazsa cizse belkide sen bu haber kanalını kapatırsın vatandaşlar böyle söylüyor ben senin yerinde olsam doğru düzgün haber yapar yalan haber yapmam çünkü yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış sen bunu bizlerden daha iyi bilirsin