banner2

banner1

banner22

'Bayramlarımıza sahip çıkalım'

CHP Sakarya İl Kadın Kolları 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında kutlamaların bazı şehirlerde yasaklanmalarıyla ilgili tüm yurtta ortak açıklama yaptı.

SİYASET 19.05.2018, 09:45
'Bayramlarımıza sahip çıkalım'
banner48

CHP İl binasında gerçekleştirilen toplantıya İlçe Kadın Kolları Başkanı Gönül Irşi ve İlçe Örgütleri katıldı.

VATANDAŞIMIZI BAYRAMLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA ÇAĞIRIYORUM

Başkan Çeroğlu, milli değerlere sahip çıkılması gerektiğini ifade ederek, kendini genç hisseden herkesi bayramlara ve tarihi bilince sahip çıkmaları için çağrıda bulundu. Çeroğlu, açıklamasında; “Bugün 19 Mayıs gününde yapılan anma etkinliklerine engellemek, yasaklamak demek işgalden kurtulma adımında geri adım atmak ülke yönetimini başkasına teslim etmek demektir. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün bütün ümidim gençlerde sözünden yola çıkarak bütün gençlerimize ve kendini genç hisseden her vatandaşımızı bayramlarımızı ve tarihi bilincimize sahip çıkmaya çağırıyorum.“

VALİLİK YASAĞI ‘BİZLERİ’ ANMA ETKİNLİKLERİNDEN GERİ DURDURAMAZ

Çeroğlu,“19 Mayıs etkinliklerimizi yasaklayan valiler, devletin valileri değil iktidarın gücün valisi olmayı seçmiş valilerdir. Özellikle her bayram öncesi önemli siyasi isimlerin hastalanması ‘güvenlik’ bahanesiyle yayınlanan valilik yasağı ‘bizleri’ anma etkinliklerinden geri durduramaz. Ulu önderimizin Samsun'a ilk adımını şartlarımız doğrultusunda Sakarya'da, illerimizde özellik ve Samsun'da getirilen yasaklara rağmen ellerimizde bayraklarla coşkuyla kutlayacağız. Biz Cumhuriyet Kadınları var olduğumuz sürece bugünde yarın da ilki Cumhuriyet İkincisi de Cumhuriyet Halk Partisi diyerek bize emanet edilen çatı altında Atatürkçü düşünce ve onun felsefesini benimsemiş aydın kadınlarımızla mücadelemize devam edeceğiz.Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimizin, Sakaryalı halkımızın ve ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarız. 19 Mayıs 1919’da başlayan bağımsızlık yolculuğunun 99. yılında başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş savaşının tüm kahramanlarını minnet, şükran ve saygıyla anıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar (0)