banner2

banner1

banner22

Bahçeli; Çok memnun oldum

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve 10 meclis üyesi Ankara’da düzenlenen törenle MHP’ye geçti. MHP Lideri Bahçeli kendi rozetini çıkarıp Babaoğlu’na taktı.

SİYASET 09.01.2020, 13:41 Editör: Haberlisin
Bahçeli; Çok memnun oldum
banner48

KENDİ ROZETİNİ TAKTI 
Uzun zamandır MHP’ye döneceği dillendirilen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu son kararını verdi.  Babaoğlu Ankara’ya giderek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti. MHP Genel Merkezinde gerçekleşen buluşmada MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar,  İl yönetimi, İlçe Başkanları, Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı ve Hendek Belediyesi meclis üyeleri yer aldı.  Bahçeli Babaoğlu’na kendi yakasında bulunan MHP rozetini takarken, MHP belediyeciliğinin farkını göstermesini istedi ve başarılar diledi. Babaoğlu geçiş süreciyle ilgili olarak toplantı ve görüşmeler sonrasında bir bildiri yayınladı.


HENDEK İÇİN ÇOK ÇALIŞIYORUZ 
Bundan bir yıl önce çok zor bir karar vermek zorunda kalarak MHP ile yol ayrımına geldim.  Cumhur İttifakının adayının açıklanmasının ardından, “Sen Bizim Turgut’sun bizi bırakma” diyenlerle birlikte Hendek’in ortak adayı olarak 23 Ocak 2019 günü BBP saflarına katılarak seçimlere girdim. Çok şükür Hendek halkının teveccühü ile beklediğimiz gibi sandıktan zaferle ayrıldık. Göreve geldiğimiz günden bu yana Hendek halkıyla aramızda oluşan gönül bağı ve sevgi güçlenerek büyürken her zaman verdiğimiz tüm sözleri yerine getirmek, bize güvenenleri mahcup etmemek için mücadele ettik. Hendek halkının gücüyle daha çok hizmet edip, vizyonumuzu ortaya koymak, Hendek’in geleceğini inşa edip vatandaşlarımızın yaşam kalitesini ve standartlarını en üst seviyeye taşımayı görev edindik. 


MECLİS DAĞILIMINA VURGU YAPTI
31 Mart günü sandıktan çıkan sonuçlara göre halkımız AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakına 15, BBP’ye ise 10 meclis üyeliğini layık gördü. Halkımızın teveccühleriyle oluşan meclis dağılımında sayımızın yetersiz kalmamızın elbette bazı sıkıntıları oldu. AK Parti ve MHP’den oluşan encümen, yine kritik kararların alındığı 3 ayrı komisyonda BBP’nin üyesi sayısı 1 olurken, AK Parti ve MHP’nin üye sayısının 2 olması; uyumlu bir meclis olmamıza rağmen tıkanmalara neden olmaktadır. Milletimize söz verdiğimiz projeleri ve istediğimiz adımları atmakta zaman kaybı yaşadık. Örneğin kurduğumuz heyetlerde ya da belediyemizin temsil edileceği platformlarda BBP’li meclis üyesi sayısı 1’de kalırken AK Parti 2, MHP 2 olarak temsilci çıkarmaktadır. Yada bizim meclis üyelerimiz hiç yer alamamaktadır. 


CUMHURUN GÜCÜYLE GÜÇLÜ HİZMET 
Elbette hizmetin bahanesi olmaz. Her şartta milletimize daha iyi hizmet edip, daha güzel eserler kazandırmak çok çalışacağız. Hendeklinin bize olan güveni ve yaptığımız istişareler sonrasında yarım kalan bir hikâyeyi tamamlamak için MHP ile yoluma devam etme kararı aldım. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın daveti üzerine, Türk Dünyasının Bilge Lideri MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin tensipleriyle yuvama döndüm. Bu benim için tarihi bir gündür. Kucaklaşma heyecanıyla yeniden Milliyetçi Hareket Partisinin bir mensubu olmaktan büyük şeref ve onur duymaktayım. Bu buluşma, Hendek için yeni bir başlangıcında miladı olacaktır. Hendek meclisi artık Cumhur İttifakının tam gücüyle hızlı kararlar alacaktır. Cumhurun gücü, Hendek için belirlediğimiz, “2020 Yatırım yılı olacak” hedefine süratle erişmemizi sağlayacaktır. 


HENDEK DEĞİŞİMİ FARK EDECEK 
31 Mart 2019 tarihinde bir değişim yapan Hendek halkı, bu buluşmayla MHP Belediyeciliğinin neler kazandıracağını kısa zamanda fark edecektir. Yok birbirimizden farkımız dediğimiz BBP ile çizgimiz her zaman aynı doğrultuda olmuştur. BBP Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici’ye bir kez daha teşekkür ediyorum. Biz her zaman biriz, beraberiz.  Hiçbir olumsuzlukla karşılaşmadığım Cumhurun bir parçası olan BBP’ye vefayla sevgimizi devam ettireceğiz.  Tüm Hendek’in belediye başkanı olarak bana yeniden sevdamla kucaklaşma fırsatı veren Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli, başta olmak kurmaylarına, il ve ilçe teşkilatlarına sonsuz şükranlarımı sunarım.  Rabbim yardımcımız olsun, Ülkücü Harekete güç versin, vatanımızı, milletimizi korusun. 

Yorumlar (6)
ismail ARSLAN 7 ay önce
Yıllarca MHP çatısı altında alın teri döktüğümüz çalmadık kapı bırakmadığınız bu kutlu davamıza istemiyerek de olsa bazı nedenlerden dolayı yuvamızdan ayrılmak zorunda kaldınız ama şu an itibariyle tekrar baba ocağı dediğimiz yuvamıza dönmenin mutluluğunu en içten dileklerimle kutlar çalışmalarınıza başarılar dilerim.ismail ARSLAN.MHP karapürçek eski ilçe BSK
Nihat GÜNEŞ 7 ay önce
Başkan'ım size hoş geldiniz demiyorum siz hiç görmediniz ki Başbuğ'um lise yıllarında üye yaptığı ben kendimden şüphe ederim sizden etmem saygılar sevgiler
Erol KILIÇ 7 ay önce
Sayın başkanım hoş gelmişler gücümüze güç katmışlar ALLAH RAZI OLSUN BİRLİKTE RAHMET AYRILIKTA AZAP VARDIR HZ,MUHAMMED,S.A.V
Nadir Yıldırım 7 ay önce
Turgut Babaoğlu ve Meclis üyelerini canı Gönül'den KUT 'luyorum. Ülkücü hareketle oluşturduğu Gönül bağı ve Hendek halkina sunduğu güzel hizmetleri için kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Hendek ilçemizin layık olduğu hizmeti alacağından hiç şüphemiz yoktur.
Ramis 7 ay önce
Hayırlı olsun başkanım Allah yolunu bahtını açık etsin insAllah
Yasin YILDIZ 7 ay önce
Sn Turgut babaoğlu BAŞKANIM yuvana hoşgeldin,, Dün olduğu gibi bugün de yanınızda yiz lâkin dün size ve sizi sevenlerinizle yanınızda bulunan herkese HAİN dediler yetmedi size ağır itamlarda bulunanlar bugun sizin gerçek dava adami olan bizim turgut baskanumizin yüzüne nasil baktilar ve nasil bakacaklar hadsizler... ???