banner2

banner1

banner22

Aydın sert çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre takviminin işlemeye başlamasıyla birlikte kavgada başladı. CHP Karasu İlçe Başkanı Nurhan Aydın il başkanlığı için adı konuşulmaya başlayan Karasulu Hüseyin Avni Şahin’in hiç şansı olmadığını söyledi.

SİYASET 24.10.2019, 16:26 Editör: Ebru Bulut
Aydın sert çıktı
banner8

Cumhuriyet Halk Partisi’nde seçim takvimi işlemeye başladı. Şubat-Mart döneminde yapılması planlanan il başkanlığı için Ecevit Keleş, Kamil Özkan, Fatma Kurtuluş ve Hüseyin Avni Şahin isimleri konuşulmaya başlandı. Karasulu Hüseyin Avni Şahin’in adının basında yer almasının ardından CHP Karasu ilçe Başkanı Nurhan Aydın sert bir açıklama yaptı. Aydın “Kendi mahallesinde delege olamadı. Şimdi il başkanı olmaya kalkmış’ diyerek Şahin’in il başkanlığında şansı olmadığını dile getirdi.

ŞİMDİ KONUŞMA ZAMANI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Nurhan Aydın, İl Başkanlığı’na aday olacağı konuşulan Hüseyin Avni Şahin için sert açıklamalarda bulundu. İl Başkanlığı için kulislerde en kuvvetli aday gösterilen Avni Şahin’in adaylığını basından öğrendiğini belirten CHP Karasu İlçe Başkanı Nurhan Aydın, “Hüseyin Avni Şahin bir dönem ikinci sıra milletvekili adayımız oldu. Genel merkezimiz, kimi aday gösterdiyse biz il ve ilçe örgütleri olarak onunla yol aldık. Bundan sonra konuşma zamanı geldi. İlçe başkanı olarak ben ve yönetimimin haberi yokken milletvekili adayı olduğunu basından öğrenmiştik. Bugün de il başkanlığına aday olduğunu yine basından öğreniyoruz. Bu çok ayıp bir durum” dedi.

YANINDA DEĞİLİZ
Şahin’in tüm ilçe başkanlarıyla görüştüğüne yönelik sözlerine cevap veren Aydın, “Soruyorum; hangi ilçe başkanlarıyla görüşmüş? Kaynarca, Söğütlü, Ferizli, Arifiye, Akyazı, Pamukova ve Karasu ilçe başkanlarıyla görüşmediğine göre, görüştüğü ilçe başkanları kimler? Bu açıklama, Hüseyin Avni Şahin’e yakışmayan bir açıklamadır” dedi. Ankara’da yaptığı görüşmelerle Şahin’in kendini gösterdiğini ve milletvekilliğinde ikinci sırada yer aldığını da sözlerine ekleyen Nurhan Aydın, “İl başkanlığında hiç şansı yok. İlçe başkanı olarak benimle görüşmedi. Ön hazırlık yapmadı. Kendi mahallesinde bile delege olamadı. Şimdi il başkanı olmaya kalkmış. Biz isterdik ki, bizimle görüşsün ve bizi yanına alsın. Adaylığını yine basından öğreniyorsak bu saatten sonra İlçe Başkanı olarak şahsım ve yönetimim kendisinin yanında asla yer almayacak”.

ISIR’DAN MEMNUNUZ
Şahin’in aday olmadığı zamanlarda CHP ile hiçbir yerde etkileşim halinde bulunmadığını ifade eden Başkan Nurhan Aydın, “Vekiller geldiğinde görünür, şovunu yapar, gider. Bizim partimizde emeği olanlar arasında kendisini görmüyorum. Herkes partili olabilir ama Cumhuriyet Halk Partili olamaz. Önce Şahin’i özüyle, sözüyle ve emeğiyle CHP’li olmaya davet ediyorum. Bir yerlere gelmek için partimizi kullanmasınlar. Hiç kimse CHP’yi kullanamaz. Partimiz her şeyin üzerindedir” dedi. Mevcut İl Başkanı Erdoğan Isır’ın da aday olacağını belirten Aydın, “Sayın İl Başkanımızın çalışmalarını beğeniyoruz. Kendisini destekliyoruz. Başka adaylar elbet olabilir. Onlara da bakarız, değerlendiririz ama mevcut başkanımızın çalışmalarından memnunuz” diyerek Erdoğan Isır’a desteğini deklare etti.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI
CHP Karasu İlçe Başkanı Nurhan Aydın yaptığı açıklamaların haber görselini sosyal medya hesabından “Paranın gücümü sevginin gücümü bekleyip göreceğiz” diyerek paylaştı.
FOTO; PAYLAŞIM

Yorumlar (0)
sisli
Namaz Vakti 17 Kasım 2019
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı