banner2

banner1

banner22

Araştırma önergesi reddedildi

CHP’nin, Hendek’te 7 işçinin yaşamını yitirdiği, 100’ün üzerinde yaralının olduğu havai fişek fabrikasındaki patlamanın araştırılması için TBMM’ye sunduğu araştırma önergesi reddedildi.

SİYASET 08.07.2020, 18:05 Editör: Ebru Bulut
banner48

“SORUMLULAR EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALI”

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, 7 kişinin öldüğü, 100’den fazla işçinin yaralandığı havai fişek fabrikasındaki patlamayı TBMM gündemine taşıdı. Özkoç Genel Kurul’da yaptığı konuşmada, havai fişek fabrikasında daha önce de defalarca ölüm ve yaralamayla sonuçlanan patlamalar meydana geldiğini belirterek, “Sorumlular en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

“SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ”

Grup Başkan Vekili Özkoç, “ Sakarya gerçekten cenazelerini kaldırmış, yaralılarının yarasını sarmış ama vicdanının yarasını saramamıştır. O yüzden Sakarya’daki bu korkunç olayın sorumluları ile mağdurları ayırt edilmeli ve müsebbipleri en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. İşçilerin, mağdur ailelerin arkasındayız. Sonuna kadar mücadele edeceğiz” diye konuştu. CHP’nin Sakarya Hendek’te 7 işçinin yaşamını yitirdiği, 100’(den fazla işçinin yaralandığı havai fişek fabrikasındaki patlamanın araştırılması için TBMM’ye sunduğu araştırma önergesi, AK Parti ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Yorumlar (0)