banner2

banner1

banner22

Akşener'e mektup yazdılar

Türk-İş eski Genel Başkanı ve SGK Yönetim Kurulu üyesi Salih Kılıç’ın İYİ Parti’den aday gösterilmemesine tepki gösteren bir gurup sendikacı, Meral Akşener’e mektup yazarak, “Partiniz için büyük kayıp” ifadelerine yer verdiler.

SİYASET 26.05.2018, 11:07
Akşener'e mektup yazdılar
banner48

SGK Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ederek İYİ Parti’den milletvekili aday adayı olan Salih Kılıç’ın listeye girmemesi sendika camiasında büyük hayal kırıklığı yaşattı. Aday olmasına kesin gözüyle bakılan Kılıç'a yer verilmemesi üzerine sendika camiasının önde gelen isimleri İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e mektup yazarak, tepkilerini dile getirdiler.

Sendikacılar Derneği Genel Başkanı 19. Dönem DYP Kırıkkale Milletvekili, Türk Metal Sendikası eski Teşkilatlandırma Sekreteri Abdurrahman Ünlü,  19. Dönem DYP Kırıkkale Milletvekili Türk Metal Sendikası Baş Hukuk Danışmanı Av. Muhammed Sadık Avundukluoğlu ve Tes-İş Sendikası Eski Genel Başkanı Adalet Partisi İzmir ve Kayseri Eski Milletvekili Enver Turgut'un imzasının bulunduğu mektupta şu sözler yer aldı;

Sayın Meral AKŞENER,

İyi Parti Genel Başkanı

Sayın Başkan,

Partiniz Türk siyasetine amblenizde olduğu gibi yeni bir güneş gibi doğmuştur. Aynı zamanda milletimiz için de bir umut olmuştur. Söylemlerinizin ve ilkelerinizle siyasete yeni bir üslup getirdiniz.

Bu cümleden olarak geçmişte çeşitli partilerde politika yapmış ve farklı partilere oy vermiş Türk işçi dünyasının mensupları olarak 12 milyon emeklinin ve 22 milyon çalışanın temsilcilerinin partinizle milletvekili adayı olarak yer almasını canı gönülden istedik.

Bu amaçla geçmişte Türk-İş Genel Başkanlığı yapmış, temsil kabiliyeti çok yüksek olan ve görev yaptığı sürece tüm sendika başkanlarının da teveccühünü kazanmış olan Salih Kılıç'a partinizden milletvekili adayı olması hususunda teşvik ve telkinlerde bulunduk.

Türk siyasi tarihinde Türk işçi camiasını ve temsilcilerini yanına alan partiler daima iktidar alternatifi olmuşlardır. Sayın Salih Kılıç'ın bu açıdan değerlendirileceği umudu içerisinde idik. Lakin partinizin açıklanan milletvekili adayları listesinde isminin yer almaması bizleri büyük bir hayal kırıklığına uğratmıştır.

Bu üzüntümüz Sayın Salih Kılıç'ın şahsı kadar aynı zamanda çok ümitli olduğumuz partiniz içinde olmuştur.

Sayın Genel Başkan, Temsil kabiliyetini, çalışkanlığını ve başarısını geçmişte ispat etmiş ve aynı zamanda sadece kendi ilinde değil, Türkiye genelinde de olumlu imaj yaratacak bir şahsın listede yer almaması partiniz açısından da büyük bir kayıptır.

Bu hissiyatımızı bilgilerinize saygılarımızla arz ederiz.

22 Mayıs 2018

 

 

Yorumlar (0)