banner22

AK Parti’den Sapanca’da 250 haneye eş zamanlı ziyaret

AK Parti Sakarya Sosyal Politikalar Birim Başkanlığının koordinesinde Sapanca İlçesi’nde eş zamanlı bir saha çalışmasına imza atıldı.

SİYASET 26.12.2021, 12:30 Editör: Ebru Bulut
AK Parti’den Sapanca’da 250 haneye eş zamanlı ziyaret
banner48

Sapanca ilçesinde 250 haneye eş zamanlı gerçekleştirilen ziyaretlerde vatandaşların sorun ve talepleri dinlenerek, çözüm odaklı çalışmalar gerçekleştirildi. AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sapanca İlçe Başkanı Yunus Gümüşel, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, İl Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları ve çok sayıda partilinin gruplar halinde katıldığı çalışmada; şehit, gazi, yaşlı, engelli, dul, yetim, öksüz gibi ailelere hane ziyaretleri gerçekleştirilerek, hükümetin sosyal politikalar alanında vatandaşlara sağladığı haklar aktarıldı.  İlk olarak AK Parti Sapanca İlçe Teşkilatını ziyaret eden Başkan Yüce, burada AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Yunus Gümüşel, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen ve teşkilat üyeleriyle buluştu. Yüce, daha sonra Yanık ve Kurtköy’de hane ziyaretleri yaptı.

250 HANEYE EŞ ZAMANLI ZİYARET

Başkan Ekrem Yüce, Sapanca’da gerçekleştirilen ziyaretlerin ardından şu değerlendirmeleri paylaştı: “İl Başkanımız, Milletvekilimiz, İlçe Başkanımız, Belediye Başkanımız ve teşkilat mensubu kardeşlerimizle Sapanca’da 250 haneye eş zamanlı ziyaretler gerçekleştirdik. Hemşehrilerimizin talep ve ihtiyaçlarını dinledik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ilettik. AK Parti gücünü daima milletten alan, milletiyle beraber yol yürüyen büyük bir dava hareketidir. Hep birlikte şehrimizi karış karış gezmeye, çalmadık kapı, sıkmadık el, girmedik gönül bırakmadan çalışmaya, üretmeye ve şehrimize değer katacak adımlar atmaya devam edeceğiz. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” dedi.

SAPANCA’NIN YOLLARINA 21 MİLYON

Yüce, Sapanca’da yapılan yatırımlara da açıklamalarında yer verdi: “İlçemizde yaklaşık 21 milyonluk yatırımla 36 kilometreyi bulan asfalt çalışması gerçekleştirdik. Sapanca içmesuyu isale hattı projemiz ile 13 buçuk milyon liralık yatırımla 90 bin kişinin sağlıklı ve güvenilir içme suyu ihtiyacını karşılayacak projemizi çok şükür tamamladık. Sapanca Yanık’ta fidanlık teşhir alanı kurduk. 200 metrekarelik satış noktasını da tamamlıyoruz. Hemşerilerimiz yapraklı ağaçları, ibreli bitkileri ve çalı grubu bitkileri yerinde görebilecek ve ihtiyaçlarını karşılayabilecekler” diye konuştu.

banner84
HAYIRLI OLSUN

Yüce, “Sapanca Güney Kuşaklama Rehabilitasyon ile de 8 mahallenin atık sularını taşıyan 3 bin metre atık su kolektör hattını deplase edecek, 2 kilometre kanalizasyon hattı ve 3 bin 900 metre terfi hattı ile 6 adet yeni Atıksu Terfi Merkezi yapacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm iştiraklerimizle birlikte Sapanca’da hayata geçirdiğimiz ve çalışmalarına devam eden projelerimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

SAHA ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Yürütülen saha çalışması hakkında bilgiler veren İl Başkanı Yunus Tever, “Sosyal Politikalar Birim Başkanlığımızın koordinesinde rutin bir hale getirdiğimiz bu hane ziyaretlerini bugün Sapanca ilçemizde gerçekleştirmiş olduk. Ayrı ayrı gruplar halinde eş zamanlı olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımıza; Milletvekilimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız da katılım gösterdi. Şehit, gazi, yaşlı, engelli, dul, yetim, öksüz, dar gelirli gibi farklı aile yapılarıyla hanelerinde bir araya geldik, hasbihalde bulunduk. Bu çalışmayı daha önce Adapazarı, Erenler ve Serdivan İlçelerimizde de yapmıştık. İlerleyen zamanlarda da diğer ilçelerimizde yaparak bu başarılı saha çalışmasını devam ettirmeyi arzuluyoruz. Bugünkü Sapanca çalışma gruplarımıza katılan tüm dava arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gerçekten hep birlikte çok güzel, bereketli ve verimli bir çalışmaya imza attık. Her bir ailemizin çok farklı hikâyeleri, anıları ve hatıraları vardı. Sevgileri ve mutlulukları paylaştıkça çoğaldı, üzüntüleri ve sıkıntıları da paylaştıkça azaldı. AK Parti kadroları olarak tüm kademelerimizle her zaman sahada, vatandaşlarımızla iç içe, gönül gönülle olmaya da devam edeceğiz. Sahadaki varlığımızı gün geçtikçe daha da artıracağız. AK Parti'nin yeri her zaman milletimizin yanıdır. Bizler, vaktimizi ve enerjimizi her zaman çalışmalarımızı daha ileriye taşımak için kullanıyoruz. Ben bugün bizleri Sapanca’da bizleri bağrına basan, samimiyetle gönül kapılarını açan, bu soğuk havada yüreğimizi ısıtıp kalplerimizi yumuşatan hemşehrilerimize yürekten teşekkür ediyorum. İnşallah bu ve benzeri saha çalışmalarımızla daha sık beraber olacağız” dedi.

Yorumlar (0)