banner22

AK Parti Erenler ’de 70’inci Danışma Meclisi

AK Parti Erenler İlçe Başkanlığı 70. İlçe Danışma Meclis Toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Erenler İlçe Teşkilatı ve Erenler Belediyesi arasında ilçeye katkı sağlayacak uyum ve ahenk gördüğünü söyledi.

SİYASET 29.12.2021, 14:52 Editör: Ebru Bulut
AK Parti Erenler ’de 70’inci Danışma Meclisi
banner48

AK Parti Erenler İlçe Başkanlığı 70. İlçe Danışma Meclisi Toplantısı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un katılımıyla gerçekleşti. Yavuz’un yanı sıra toplantıya; AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç ve çok sayıda partili katıldı.

“SAHADAYIZ, ÇALIŞIYORUZ”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İlçe Başkanı Erdal Köse, “Kongremizde de söylediğimiz bir söz vardı. “Çok konuşmanın değil, çok çalışmanın zamanı”. O gün bugündür bütün teşkilatımızla çalışıyoruz sahadayız. AK Partimizin çıtasını ilçemizde daha da yükseğe çıkarmak için mücadele ediyoruz. Çok şükür ki bu mücadelenin karşılığını halkın gösterdiği teveccüh ile alıyoruz” dedi.

“ERENLER BİZİM EVİMİZ”

Erenler ilçesinin hızla büyüdüğünü belirten Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Bildiğiniz gibi Erenler İlçesinin bende geçmişten kalma yeri çok ayrıdır. Erenler ilçesindeki vatandaşlarımız da tüm Sakaryalılar gibi hizmetlerin en iyisini hak ediyor. Bu noktada onlara en kaliteli hizmeti sunmak için gündüz gece demeden çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“ERENLER’DE UYUM HAKİM”

Erenler’ de teşkilat çalışmalarının sahaya yansıdığını belirten AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, “Erenler ilçemizde teşkilatıyla, belediyesiyle güzel bir uyum olduğunu görüyoruz. Bu uyum hem çalışmalara hem de sahaya çok güzel bir şekilde yansıyor. Bizler hepimiz aynı yolun yolcusuyuz. Dava arkadaşları, yol arkadaşlarıyız. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 20 yılın sonunda şunu gördük ki, hiç yanılmamışız” diye konuştu.

“HEPİMİZ BU DAVANIN NEFERİYİZ”

AK Parti kadrolarının durmadan çalışarak büyüdüğünü belirten AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, “Bu kutlu emaneti milletimizden aldığımız günden bu yana güzel ülkemizi aydınlık yarınlara kavuşturmak, her insanımızı mutlu ve müreffeh kılmak için AK Parti kadroları olarak gecemizi gündüze katarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öyle ki vatandaşlarımızın refahı için yüzde 50 oranında bir artışla son elli yılın en yüksek asgari ücret zammını açıklamak da hamdolsun ki biz AK Parti kadrolarına nasip olmuştur. Bizler sadece seçimden seçime çalışan bir parti değiliz ve hiç olmadık. Görevimiz ne olursa olsun hepimiz öncelikle bu davanın neferiyiz” dedi.

“CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNİN FAYDALARINI GÖRDÜK”

Zor günlerde Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sisteminin faydalarını gördüklerini belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, “Yeni ekonomik modelimizin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasıyla birlikte döviz kurunun nasıl düşüşe geçtiğini gördük. Bunun arkasında oynanan oyunları hepimiz çok iyi biliyoruz. Türkiye’miz için zihinlerden geçen kötü niyetlilerin o niyetlerini boşa çıkarmak bizlerin elinde. Durmadan yılmadan çalışarak vatandaşlarımıza en iyiyi sunmak için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Özellikle ekonomimiz üzerine oyun oynanıldığı bu günlerde Cumhurbaşkanlığı sisteminin faydalarını hep birlikte gördük” şeklinde konuştu. Yavuz ayrıca, Erenler İlçe Teşkilatı ve Erenler Belediyesi arasında ilçeye katkı sağlayacak uyum ve ahenk gördüğünü söyledi.

banner84

Açılış konuşmalarının ardından söz alan Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, 2021 yılında yaptıklarını değerlendirdiği konuşmasına Erenler İlçe Teşkilatına teşekkür ederek başladı. Başkan Kılıç, açıklamalarına şöyle devam etti; ‘Öncelikle tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu salonu dolu görmek, doğru yerde durduğumuzun, doğru yolda yürüdüğümüzün bir kanıtıdır. Allah’a şükürler olsun geçtiğimiz 20 yılda güzel işler başardık. Partinin hangi kademesinde olursa olsun, yaptığı katkılardan dolayı tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE YENİ İMAR PLANI ONAYLANDI

2019 seçimlerinde Erenler Belediye Başkanlığına seçildiğimiz andan itibaren bazı önemli konuları ele aldık. Bunların başında Kentsel Dönüşüm konusu geliyor. Göreve gelir gelmez harekete geçerek 144 konutun tamamını vatandaşlarımıza teslim ettik. Böylelikle Nehir Konakları 2.Etap 144 konutta yaşam başladı. Belediyemizin kendi imkanlarıyla yaptığı projede belediyeye gelir sağlayarak, finansman gücümüzü arttırdık. Bugün geldiğimiz noktada, Kentsel Dönüşüm projesinde büyük adaların yer alması sebebiyle, vatandaşın da sorun yaşadığını tespit ettikten sonra yeni bir çalışmayla yeni bir imar planı hazırlandı. Ve nihayet yeni imar planımızın onaylandığını ve itiraz süreçlerinin bittiğini söylemek istiyorum. Bundan sonraki süreçte vatandaşlarımızın içi rahat olsun. İster kendileri ister müteahhitlerle anlaşarak ta kendi parsel ve adalarında inşaat ve yenileme çalışmaları yapabilecekler. Şu an icmal güncellemesi dediğimiz vatandaşımızın güncel hakkedişlerini hazırlıyoruz. Bir sonraki aşamada vatandaş görüşmelerine başlanacak. Güncelleme çalışmamızın bitmesinin hemen ardından çalışmalarımız hız kazanacak.

FEN İŞLERİ ÇALIŞMALARIMIZ DURMAKSIZIN DEVAM EDİYOR

Bu yıl içerisinde yoğun bir şekilde mahallelerimizde altyapı ve üst yapı yenileme çalışmalarımıza başladık. Tarla yollarından tutunda ara sokaklarımıza kadar birçok alanda yenileme çalışması yaptık. En son gerçekleştirdiğimiz çalışmamız olan Erenler Caddesi yenileme çalışması, son aşamasına geldi. Erenler caddesini asfaltlayarak kaldırım ve aydınlatmaları yenileyerek, caddemizi modern bir görünüme kavuşturduk. Değirmen caddemizin de altyapı çalışmaları sona geldi ve asfalt çalışması kısa sürede tamamlanacak. Bunun yanı sıra Değirmen caddesi ve Erenler Caddesi arasında kalan ve toplamda 30 ara sokağımızdan 20’den fazlasını da asfaltladık. Geri kalan sokaklarımız da birkaç gün içerisinde asfaltlanacak. Tabi bu asfalt öncesi önemli ölçüde altyapıyı yeniledik.  Cumhuriyet Caddemizde kurulan pazarın Kapalı Pazar yerine taşınmasıyla, bu caddemizi de yenileyeceğiz.

DİLMEN, KÜPÇÜLER VE YENİMAHALLE’YE 2022 MÜJDESİ

Ayrıca 2022 yılında Dilmen, Küpçüler ve Yenimahalle’de altyapı çalışmalarını tamamlayarak etaplar halinde asfaltlama ve yenileme çalışması yapacağız. Yaptığımız çalışmalarla özellikle D-100 karayolunun kuzeyinde yer alan mahallelerimizde altyapıyı tamamlamak ve yeni Erenler’i inşa etmek bizler için oldukça önemli. D-100’ün güneyinde kalan mahallelerimizde de kaldırım yenileme asfaltlama çalışmalarımızı büyük oranda tamamlamıştık. Doğalgaz gelen yerlerde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Ayrıca tarla yollarımızda da 190 km’ye yakın çalışma yaptık. Erenlerimiz kendini yenileyerek gelişmeye devam edecek

KAPALI PAZAR YERİNDE SEBZE PAZARI BAŞLIYOR

Son zamanlarda yapılan önemli çalışmalardan biri de Kapalı Pazar Yeri inşaatımızdı. Hacıoğlu Mahallemizde yer alan Çarşamba pazarımızın sebze kısmını ve Dilmen Mahallemizdeki pazartesi pazarımızı buraya taşıyoruz. 4 Ocak tarihinde Başkan Yardımcılarım pazarcı esnafımızla bir görüşme yapacak. Yerleşim düzeninin konuşulacağı toplantıda, bahsettiğim iki sebze pazarının taşınması için sona gelindiğini söyleyebilirim. Daha düzenli ve temiz bir Pazar kurulması tüm Erenlerin çıkarına olacak. Özellikle Çarşamba günleri Cumhuriyet Caddesinde kurulan sebze pazarı yoğun kirlilik ve trafik problemi yaratıyordu. Bunu çözmüş olacağız. Kapalı Pazar yerimizde ne temizlik ne trafik problemi olacak, ikisini de çözmüş bulunuyoruz.

DİŞ HASTANESİ OLAĞAN SÜRECİNDE DEVAM EDİYOR

Tabi Sakarya’mızın önde gelen isimleri buradayken tüm şehrimizin aklına hastane çalışmaları mutlaka geliyor. Şehir Hastanesi, Acil Durum Hastanesi gibi iki büyük projeyi şehrimize kazandırdık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biz de Erenler ailesi olarak sağlık konusunda önemli bir adım attık. Bildiğiniz üzere, Nehir Konaklarının karşısında mülkiyeti bize ait olan alanda Diş Hastanesi kurulması amacıyla Sağlık Bakanlığımızla bir protokol imzalamıştık. Önümüzdeki süreçte Proje İhalesi gerçekleşecek hemen ardından yapım ihalesiyle inşaatımıza start vermiş olacağız. Bölgemizde Diş Sağlığı hizmetlerini rahatlatacağını düşündüğümüz yatırımla, Erenler’de sağlık hizmetlerinin gelişmesi amacıyla büyük bir iradeyle çalışıyoruz.’ Dedi

SİYASETİ ÇIKAR İÇİN KULLANANLARDAN OLMADIK

AK Parti Erenler İlçe Teşkilatının yürüttüğü üye çalışmalarında üstün başarı gösterdiğine değinen Başkan Kılıç;’ Arkadaşlarımız üye çalışmalarında ciddi ter döktüler. Cumhurbaşkanımızın gösterdiği 2023 hedefini kapı kapı gezerek anlatmaya devam ediyorlar. Bizler de arkalarındayız. Yeter ki ülkemizin geleceği için çalışmaya devam edelim. Allah’a çok şükür AK Parti siyasetinde hiçbir zaman kişisel çıkar için yer almadık. Tek düşündüğümüz çıkar vatanımız ve milletimizin çıkarıdır. Bu sebeple canla başla çalışan dava arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.’ dedi.

TEŞKİLAT MENSUPLARINA PLAKET TAKDİMİ YAPILDI

Danışma meclisinin sonunda ise teşkilat çalışmalarında üstün performans gösteren teşkilat mensuplarına plaket takdimi yapıldı. Yapılan üye çalışmalarında AK Parti ordusuna en fazla üye dahil eden Meclis üyesi İsa Yenioğlu’na, Birim Başkanı Habib Bulut’a, Kadın Kolları yönetim kurulu üyesi Emine Korkmaz’a, İlçe Gençlik Kurulu yönetim kurulu üyesi Melisa Özgedik’e Mahalle Başkanı Mahmut Ergin’e ve Geçmiş Dönem Gençlik Kolları Başkanı Harun Baykan’a plaketleri takdim eden katılımcılar kendilerine emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Yorumlar (0)