banner2

banner1

banner22

‘Adımı kullananı deşifre edin’

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, bugün Arka Plan’da yayınlanan “Torpillinin de torpillisi…” başlıklı yazıya sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Yavuz "dayıya yaslanma dönemi"nin geride kaldığını söyledi.

SİYASET 14.12.2020, 16:47 Editör: Ebru Bulut
‘Adımı kullananı deşifre edin’
banner48

Editörümüz tarafından Sakarya eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde siyasilerin adını kullanarak işleri aksatanları konu alan ‘Torpillinin de torpillisi’ başlıklı yazıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali ihsan Yavuz sosyal medya hesabından cevap verdi. Editörümüzün kaleme aldığı yazıda Ali ihsan Yavuz veya siyasiler birilerine ayrıcalık sağlıyor iddiasında bulunulmamış ancak bazı çalışanların güçlü isimleri kullanarak işleri aksatma girişiminde olduklarını ifade etmişti.

Editörümüz ‘torpillinin torpillisi’ başlıklı yazıyı kaleme alırken siyasilere itibar suikastı gibi bir düşüncesi olmadığı gibi yaşananları doğrudan siyasilere de mal etmemiştir. Sorumlu yayıncılık anlayışımız gereği Ali ihsan Yavuz’un sosyal medya paylaşımlarını bahse konu yazıya cevaben yayınlıyoruz.

Genel Başkan Yardımcısı Yavuz’un yaptığı paylaşımlar şöyle;

1. Medya mensubu arkadaşlarımız, bir haber yaparken veya köşe yazısı yazarken salt duyduğu şeyleri gerçekmiş gibi yansıtmadan önce bir arka plan araştırması yapmalı, ismi geçen kişilerle de mutlaka konuşmalıdır. Elbette ki yazıp yazmama kararı onlara aittir.

2. Ancak her duyulanı olduğu gibi ve hiçbir araştırma yapmadan yayınlamak da gazetecilik değildir. Bu olsa olsa itibarsızlaştırmak için uğraşmak ya da en hafif tabirle sorumsuzca ve gelişigüzel hareket etmektir.

3. Böyle bir tavrımız asla olamaz. Zaten yol göstermenin ötesinde torpil ile işe alma ve ‘bir dayıya yaslanarak hareket etme’ dönemleri eskide kalmıştır. Hiç kimse bize güvenerek kamuya ait bir işi savsaklayamaz. Bize güvenerek yan gelip yatamaz. Bizim böyle bir tarzımız hiç olmadı.

4. Ne öyle birine ne de öyle birine müsaade eden amirlerine iyi bakmamız katiyen mümkün değildir. Şayet benim adımı kullanan birisi varsa derhal deşifre edilmesini ve üzerine gidilmesini istiyorum. Aksi takdirde Haberlisin'den yani Sayın Güven Hasbaş'tan özür beklemek hakkımızdır.

İşte o yazı

https://www.haberlisin.com/torpillinin-de-torpillisi-makale,595.html

Yorumlar (0)