banner2

banner1

banner22

Adaylardan ilk açıklamalar

AK Partili milletvekili adayları bu sabah il teşkilatında düzenlenen basın toplantısı ile bir araya geldiler. İl Başkanı Fevzi Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun da hazır bulunduğu toplantıya damgasını 7. Sıra milletvekili adayı gösterilen Lütfi Bayraktar vurdu. Bayraktar, ““Listedeki yerimi beğenmedim. Bunu hak ettiğimi düşünmüyorum” dedi.

SİYASET 22.05.2018, 11:13
Adaylardan ilk açıklamalar
banner48

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısıyla aday tanıtımı gerçekleştirildi. Basın toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Milletvekili adaylarından Ali İhsan Yavuz dışında Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek, Ali İnci, Ekrem Yüce, Lütfi Bayraktar ve çok sayıda partili katıldı.

EN İYİ SONUCU ALACAĞIZ

Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Fevzi Kılıç," Allah'ın izniyle tüm teşkilatlarımızla birlikte en iyi sonucu almanın mücadelesi içerisinde olacağız. Kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, ana kademelerimizle, belediye başkanlarımızla, belediye meclis üyelerimizle, mahalle başkanlarımızla, sahadaki tüm ekibimizle birlikte bu seçimde de en güzel sonucu alacağız” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise;" En çok oyu alarak, en çok milletvekilini çıkarmanın çalışması ve gayreti içerisinde olacağız” şeklinde konuştu.

ÇOK SÜRPRİZ OLDU

Daha sonra adaylar tek tek kendilerini tanıttı. Milletvekili 3. Sıra adayı Kenan Sofuoğlu, "En sürpriz benim için oldu.  Son üç dört gündür Türkiye genelinde çok konuşuldum. Herkes soruyordu ve bende herkese aynı cevabı veriyordum, ‘ Ben sizden çok bilmiyorum, basında okuduğum kadarıyla biliyorum’ dedim. Dün öğlen vakitlerinde Cumhurbaşkanımızla telefon görüşmesi yaptık kendisi aradı beni. Detaylarını çok konuşmak istemiyorum. Bu listede olma kararı çıktı bu konuşmadan. Hakkımızda hayırlısı olur inşallah. Dünyanın her yerinde yarışlara katıldım, her yerini gezdim fakat Sakarya'dan hiç ayrılmadım. Cumhurbaşkanımız tarafından böyle bir görev verildiği için elimden geleni yapmaya çalışacağım. Sıfırdan çıkıp Sakarya'dan çıkıp dünya şampiyonluğunda bir kariyer yaptıysak Allah'ın izniyle siyasette de büyüklerimin desteğiyle güzel şeyler yapabileceğime inanıyorum"  ifadelerine yer verdi.

ÖNEMLİ BİR TARİH YAZIYORUZ

Eski bakan yardımcısı ve milletvekili adayı Çiğdem Erdoğan Atabek ise;"Hep birlikte çok önemli bir tarih yazdığımızın farkındayız. Biz Sakarya'da yedi sıfıra talibiz. Sebepleri oluşturmak bizden takdir Allah'tan, durmak yok hızlıca yola devam edeceğiz inşallah" dedi.

KUTSİ GÖREV

ÇAYKUR eski Genel Müdürü Ekrem Yüce’ de; " Bu kutsi görevde bu güzel görevde, bu ulvi görevde bizi başta Cumhurbaşkanımızın tevdi etmesi, görev vermesi, teşkilatlarımızın bu konuda teveccüh göstermesinden dolayı her birine şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah Sakarya'da çok farklı bir gelecek olacak. Sakarya'daki bütün mazlumların beklentilerine cevap verilecektir. Sadece Sakarya'nın değil hem ülkemizin hem de bütün dünyadaki mazlumların beklentilerine cevap verileceğini ümit ediyorum"  şeklinde konuştu.

BULUNDUĞUM YERDEN MEMNUN DEĞİLİM

Fiskobirlik Genel Başkanlığından istifa eden ve 7. Sıradan milletvekili adayı gösterilen Lütfi Bayraktar, ise kinaye konuştu. Bayraktar;  "Kişisel olarak bulunduğum yerden memnun değilim. Ama bu memnunsuzluğum şöyle algılanmamalı, sosyal medyada çok konuşulduğu için söylüyorum.   İnsanın kişisel beklentisi olabilir. Ama bu dava, bu hareket, bende Kenan bey gibi tüm dünyayı geziyorum. Hakikaten dünyadaki tüm mazlumların umudu pozisyonunda. Gönlümüzde biraz kırıklık. Neyse artık bir oy daha fazla alınabilecekse elinden geleni yapacak bir kardeşiniz olarak söz verebilirim" dedi.

7-0 İÇİN HAZIRLANDIK

Recep Uncuoğlu ise; "Her seçime yedi sıfır için hazırlandık. Tabi ki hemşerilerimizin tercihi başımızın üzerinde oldu. Birçok olmaz denenler oldu. Sakarya'mız için her türlü imkan seferber edildi. Sakarya'ya hizmet eden değerli milletvekillerimize teşekkürlerimi şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah bu bayrak daha yukarı çıkacak bu hizmet çıtası daha yukarı çıkacak” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)