banner2

banner1

banner22

Adaylara rehber!

AK Parti, 600 milletvekili adayı için hazırladığı rehberde, seçmenle iletişimde nelere dikkat edilmesi gerektiği yer aldı. Bu rehberde adaylara 'cenaze ve düğünlere katılma' mesajı ön sırada yer alıyor.

SİYASET 01.06.2018, 12:13
Adaylara rehber!
banner48

ADAYLARA YOL HARİTASI

24 Haziran'2018 Pazar günü yapılacak, çifte seçime sayılı günler kala partiler çalışmalarını hızlandırdı. AK Parti de sahada seçmenle bire bir temas kuran 600 milletvekili adayına yol gösteren bir rehber hazırladı. Rehberde milletvekillerinin seçim sürecinde izleyecekleri yol haritası gösterildi.

SICAK TEMAS KURUN

Ak Parti’nin adaylara önerilerinde;  Toplumun tüm kesimleriyle sıcak temas ile birebir görüşmeler gerçekleşmeli. Özellikle ev ziyaretleri çok önemli. Bu anlamda he aday ekibini kurmalı ve ziyaretlerde, yaş ve cinsiyete bakılmaksızın seçmenle buluşma sağlanmalı. Adayların ayrım gözetmeden toplumun her kesimiyle diyaloga girerek, düğün dernek, toplantı, cenaze törenlerine katılmaya özen göstermeliler.

“BÖLGELERİ ÖNCEDEN İNCELEYİN”

AK Partinin Milletvekili adaylarına parti yönetimi ayrıca;Her aday ziyaret edeceği bölgeyi önceden araştırıp incelemeli,  yapılacak ziyarette kendisine sorulabilecek sorulara makul ve mantıklı cevap vermelidir. Seçmenin ve medyanın karşısına makul ve mantıklı projelerle çıkmalısınız.  Bunun için önceden hazırlık yapılmalıdır.

“GÜNDEMLE İLGİLİ SÜREKLİ MESAJ ATIN”

Milletvekili adayları, bölge şehir, ülke ve dünya gündemiyle alakalı sürekli seçmene mesajlar atarak kendisini hatırlatmalı.

Adaylar, sosyal medya üzerinden ve gerekse telefonla mesaj çekerek seçmene direk ulaşmanın yolunu bulmalı. Adaylar seçmenle asla tartışma içine girmemeli, birebir münakaşa ve tartışmalardan kaçınmalı.

 “SEÇMENE MUTLAKA GERİ DÖNÜŞ YAPIN”

Milletvekili adaylarının adabı muaşeret kurallarına uygun davranmalarını isteyen parti teşkilatı,

Seçmenlerle iletişim kurulması çok önemli.  Seçmenin sorunlarına birebir eğilerek, sorunlarını dinlemeli, seçmenin sorunlarına çözüm için mutlaka geri dönüş sağlanmalıdır.

Sakarya ve Türkiye çapında 600 milletvekili adayını kapsayan uyarı notunda adayların kesinlikle bu çizgi dahilinde sahada yer alması istenmekte.

Yorumlar (0)