banner2

banner1

banner22

Aday adayları partililerle buluştu

CHP İl Örgütü’nde düzenlenen program ile milletvekili aday adayları Gündüz Gençcan ile Refik Karakaş aday adaylıklarını açıklayıp, kendilerini tanıttı. CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, Filistin’e yönelik saldırıyı kınadı.

SİYASET 15.05.2018, 16:47
Aday adayları partililerle buluştu
banner48

OYALANDIK, KANDIRILDIK

Çok sayıda partilinin katıldığı programda kendini tanıtan milletvekili aday adayı Refik Karakaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti Hükümeti’ni eleştirdi. 24 Haziran güneşin yeniden doğduğu bir gün olsun diyerek sözlerine başlayan Karakaş, “ Halkımız çok uzun süre çeşitli şekillerde oyalandı. 2007 seçimlerinde yok devalüasyon oldu, yok darbe mi oluyor da AK Parti bunu engelledi dedik, yanıltıldık. 2011 seçiminde mucize bir anayasa referandumu yaptık. Bakın her şey düzeliyor diye yine kandırıldık. Bir sürüde borcumuz var, başka iktidar getirirsek bu borçları ödeyemez deyip bir gözümüzü kapatarak oy verdik seçmen olarak” dedi.

HIRSIZLIK DİZBOYU

17 Aralık, 25 Aralık bugün hiç olmamış gibi sayıldığını da ileri süren Karakaş, “O konuşmalar hepsi doğru, belgelerin hepsi gerçek.  Hırsızlık diz boyu. Her şeyi unuttuk geldik bu günlere” şeklinde konuştu.

20 TEMMUZ GERÇEK BİR SİVİL DARBE

 15 Temmuz’un gerçek bir kontrollü darbe olduğunu da iddia eden Karakaş; “Hiç kıvırmaya gerek yok. Arkasından 20 Temmuz gerçek bir sivil darbeydi. Hep birlikte yaşadık. Ve bu darbe koşullarında Olağan üstü hal ortamında karakola düşenin haftalarca eşinin çocuklarının ulaşamadığı bir ülkede yaşıyoruz” dedi.

4 AY YATTI 15 YILDIR İKTİDAR

Recep Tayyip Erdoğan’ın 1999 yılında 4 ay bir hapishanede misafir edildiğini söyleyen Karakaş; “Tayyip beyin 4 aylık hapis süreci, 15 yıllık bir iktidarlık yolunu açtı” diyerek, bugün OHAL altında gözaltına alınan yüzlerce masum insanın aylarca suçsuz yere içerde yatırıldığını ileri sürdü.

VATANIM SENSİN DİZİSİ’Nİ YAPAN ŞİRKETTE YÖNETİCİ

 2002 yılında yapılan milletvekili seçimlerinde CHP’den ilk aday olduğunu hatırlatan Karakaş, “Akyazı doğumluyum. ODTÜ mezunum. Mesleğe banka müfettişi olarak başladım. Uluslararası finans kuruluşunda gelirler müdürlüğü yaptım.  Sanayi sektöründe başarılı bir geçmişe sahibim. Odalar Birliği bünyesinde Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi’nde görev aldım. Bugün Vatanım Sensin dizisini yapan film şirketinin yöneticisiyim” dedi.

24 HAZİRAN’DA ÇİFTE BAYRAM

CHP’nin bir diğer aday adayı iş adamı Gündüz Gençcan, siyasetin içinden gelen birisi. Daha önce başka bir partide kısa süre siyaset yapıp milletvekili adayı olan Gençcan, Hendek’li. Gençcan, CHP’de siyaset yapmaktan mutlu olduğunu belirterek; “24 Haziran sürecinde hangi konumda olursak olalım, benim için sıralama önemli değil. İnşallah 24 Haziran’da Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı, CHP’nin de iktidar olduğu bir süreç yaşarız ve çifte bayram kutlarız” dedi.

 

 

Yorumlar (0)