banner2

banner1

banner22

Abay’dan torba yasa eleştirisi

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, yazılı basın açıklamasında gündemin öne çıkan konu başlıkları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

SİYASET 12.11.2020, 14:15 Editör: Gizem Demirsoy
Abay’dan torba yasa eleştirisi
banner48

TBMM’ye sevk edilen torba yasa üzerinden, hükümetin kanun çıkarma yöntemini eleştiren Abay, “Torba yasa modeli, bu ülkenin belini felç etmiştir. Muhalefet partileri torba içindeki tasarıları görüşmeye vakit bulamıyor. İktidar vekilleri ise Meclis’ten geçen torba yasaların ne olduğunu bilmeden onaylıyorlar” dedi.

“BU DÜZENLEMELER İÇ BARIŞI TEHLİKEYE SOKAR”

Torba yasada çalışma hayatı ile ilgili yer alan ve işçi sendikaları tarafından tepki toplayan düzenlemelere de değinen Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, “Her şey bitti, şimdi işçinin kıdem tazminatına da engel olmak istiyorlar. Tabi bu işçi tarafında bir isyana neden oldu ve bunun sonucunda o düzenlemeler geri çekildi. Yapılması gerekende bu idi. Çünkü bu düzenlemeler iç barışı tehlikeye sokar.” ifadelerini kullandı.

BÜTÇE, ÜLKENİN HALİNİ GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR

TBMM gündeminde yer alan bir diğer önemli konu olan 2021 yılı için hazırlanan Merkezi Bütçe’nin ülkenin geldiği hali gözler önüne serdiğini belirten Abay, “Açığımız çok, faiz aldı başına gidiyor. Borçlar büyüyor. Öyle ki bu oranları tam olarak belirleyemeyip daha fazlasını öder duruma geliyoruz. Borcu borçla kapatma yoluna gidiyorlar ama artık o yol tıkandı” diye konuştu.

Yorumlar (0)