banner2

banner1

banner22

630 imza toplandı

CHP'de muhalif isimler olağanüstü kurultay toplanması için topladıkları imzaları genel merkeze teslim etti. CHP PM Usluer üyesi yaptığı basın açıklamasında 630 imza topladıklarını belirtti. Açıklamada Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır'da yer aldı.

SİYASET 02.08.2018, 17:29
630 imza toplandı
banner48

CHP’de muhalif isimlerin olağanüstü kurultay’ın toplanması için topladıkları imzaları genel merkeze teslim etti. CHP PM üyesi Gaye Usluer, teslim edilen imzalar hakkında bir basın açıklaması yaptı. Usluer açıklamasında, 630 imza topladıklarını belirtti.

Toplanan imzalar ile ilgili açıklamaya baştan beri Muharrem İnce’nin yanında yer alan CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır’ın da yer alması dikkatten kaçmadı.

CHP PM üyesi Gaye Usluer konu ile ilgili şu açıklamada bulundu;

"16 Temmuz 2018 tarihinde TBMM’de yine delegelerimizi temsilen, temsili bir heyet olarak olağanüstü kurultay talebimizi açıklamıştık. Önümüzde yerel seçimler var. Ve 24 Haziran 2018 tarihinde genel seçimlerde almış olduğumuz yüzde 22,6’lık bir sonucumuz var. Biz diyoruz ki yerel seçimlere hazırlanırken en büyük anket yakın zamandaki seçimlerdir.

Delege imzaları için bir noter şartının olmadığını görüyoruz. Siyasi partiler yasasına bakıyoruz, belediyelerin salt çoğunluğunun 5’te biri talebiyle olağanüstü kurultay toplanabiliyor. Bizim tüzüğümüzde noter şartı var. Yüzde 50+1 şartı var. Yani toplam delege sayısının yarısının bir fazlasının imzası alınmış olması gerekiyor ki olağanüstü kurultay yapılabilsin. Süreçte delegeliği düşen arkadaşlarımız var. Bunları ayıkladığımızda 1240 delege sayımız. İmza sayısının 621 olması gerekiyor.”

Yorumlar (0)