banner2

banner1

banner22

27 Mayıs'ı kınadılar

AK Parti 81 il genelince basın açıklaması düzenleyerek 27 Mayıs 1960 askeri darbesini kınadı. Sakarya’da ise AK Parti Sakarya İl Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Birim Başkanı Merve Hilal Coşar, parti üyeleri ile birlikte 27 Mayıs 1960 askeri darbesinin 61'inci yılı nedeniyle basın açıklaması yaptı.

SİYASET 27.05.2021, 16:06
27 Mayıs'ı kınadılar
banner48

Sakarya İl Başkanlığı'nda parti üyeleriyle basın açıklaması düzenleyen AK Parti İnsan Hakları Başkanı Merve Hilal Coşar, Türkiye ve aziz milletin demokrasi ve insan hakları adına birçok fedakarlığı göze aldığını, bu uğurda çok sayıda bedel ödediğini söyledi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde hukukun askıya alındığı, toplumsal ve siyasal düzene ilk darbenin 27 Mayıs 1960'ta, Başbakan Adnan Menderes ile yol arkadaşlarının tutuklanması ve idam edilmesiyle gerçekleştirildiğini belirten Coşar, milli iradeyle arasına perde çekenlerin, insanlığa, demokrasi ve vicdanlara yönelik büyük bir ihaneti olarak hafızalara kazındığını anlattı.

Coşar, üzerinden yıllar geçse de söz konusu darbeci zihniyetin varlığını devam ettirdiğini, en son 15 Temmuz'da da benzer senaryonun sahneye koyulduğunu aktararak, şunları kaydetti: "Ancak milletimiz, darbeler ve darbeciler karşısındaki duruşuyla bu kez millet iradesi üzerinde tahakküm kurmak isteyenlerin oyunlarını bozmuştur. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye, millete ve hizmete sevdalı kadrolarla demokrasi düşmanlarına en büyük dersi vermiştir."

banner84
Yorumlar (0)