banner2

banner1

banner22

‘22 okul yıkılmak üzere’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, TBMM'de düzenlenen basın toplantısında 22 okulun yıkılmak üzere olduğunu ve derhal yıkılıp yeniden okul yapılması gerektiğini vurgularken “Gündüz olacak bir depremde ölecek olan çocuklarımız" dedi.

SİYASET 10.12.2019, 18:11 Editör: Aysima Kortak
‘22 okul yıkılmak üzere’
banner48

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, TBMM'de basın açıklaması yaptı. Hükümeti bütçe uygulamaları nedeniyle eleştiren Özkoç, daha önce de kendisinin gündeme getirdiği Sakarya'daki hasarlı okullar için konuştu.

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, TBMM'de basın açıklaması yaptı. Özkoç,  Sakarya'da depremde hasar gören 22 okulu TBMM'de bir kez daha gündeme getirdi.

Engin Özkoç konuşmasına şu ifadelere yer verdi:

“Ben Sakarya Milletvekiliyim. Büyük deprem yaşandı 1999 yılında. Binalar yıkıldı... Bu travma Sakarya'daki bütün yurttaşlarımıza aittir. Bu acıyla yaşar Sakaryalılar. O günlerde bir deprem vergisi çıktı. Bu deprem vergisi, iletişim vergisi adı altında kalıcı hale getirildi. Şimdi İstanbul depremini konuşuyoruz.  Aradan 20 yıl geçti yeniden deprem olabilir. Gölcük'te Düzce'de, Sakarya'da canlar gidebilir. Ben gündeme getirdim; Milli Eğitim Müdürü Vali'ye, Vali bakanlığa yazmış. Sakarya'da 22 okul yıkılmak üzere. Bunlar derhal yıkılmalı ve yerine yeni okul yapılmalı diye... Yapıldı mı? Yok... Gündüz olacak bir depremde ölecek olan çocuklarımız mı? Evet... Peki bu deprem vergileri nerede? İletişim vergileri nerede? İletişim vergisi adı altında bütçede... Devlet tarafından kullanılıyor. Hayatını kaybedenlerin paraları... Bir daha insanlar ölmesinler diye toplanan paralar. Bu iktidar tarafından doğru yönetilmediği için Şehit'in parası, depremde ölenin parası, görevi başında ölenin parası gasp edilmiş ve bütçede kullanılıyor.”

Yorumlar (0)