• Reklam
Reklam
Reklam

Şikayetçi oldu

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Hemşire H.Ç., hasta yakınları tarafından darp edildi. Hemşire H.Ç.’ye saldıran üç kişi gözaltına alındı

Şikayetçi oldu

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Hemşire H.Ç., hasta yakınları tarafından darp edildi. Hemşire H.Ç.’ye saldıran üç kişi gözaltına alındı

Şikayetçi oldu
Editor: Yönetici
11 Şubat 2019 - 18:45
Reklam

YILIN HEMŞİRESİ SEÇİLMİŞTİ
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Kalp Cerrahi Servis Hemşiresi H.Ç hasta yakınları tarafından darp edildi. Geçtiğimiz yıl ‘Yılın Hemşiresi’ seçilen H.Ç’ı saldırganların elinden hastanedeki diğer hasta yakınları ve görevliler alırken H.Ç kendisine saldıran şahıslardan şikayetçi oldu.
 SAKİNLEŞTİRMEK İSTERKEN
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Kalp Cerrahi Servis Hemşiresi H.Ç. doktorun tedavisini beğenmeyen hasta yakınlarının münakaşasını ayırmak isterken darp edildi.
Edinilen bilgilere göre bel fıtığı ameliyatı olmak için hastaneye yatan ve doktoru tarafından ameliyata alınan hasta, beline platin takılmasını istedi. Doktor platinlik bir durumun olmadığını bel fıtığı ameliyatı ile sorunun giderileceğini söyledi. Hasta platin takılmasında ısrar edince ameliyattan vazgeçildi.
Ameliyathaneden servise getirilen hastanın yakınları serviste olay çıkardı. Servis Sorumlusu Hemşire H.Ç, sükuneti sağlamak için olaya müdahale ettiğinde hasta yakınları tarafından darp edildi. Kolunda morluklar, kafasında sırtında şişme meydana gelen Hemşire H.Ç, kendisini darp edenlerden şikayetçi oldu. Darp raporu alan H.Ç’nin şikayeti üzerine olaya karışan üç kişi gözaltına alındı.
AÇIKLAMA GELDİ
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Sağlık-Sen Sakarya Şubesi yetkilileri, “Sağlık alanında son zamanlarda artış gösteren şiddet, çirkin yüzünü bir kez daha gösterdi. SÜEAH'nde Beyin Cerrahi ve Kalp Damar Cerrahi Sorumlu hemşiresi H.Ç hasta yakınları tarafından saldırıya uğradı. Geçtiğimiz yıllarda sendikamızın Sağlık Bakanlığı ile başlattığı sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik çalışmaların süratle hayata geçirilmeli ve tüm paydaşların şiddete karşı önleyici tedbirleri almalıdır. Bugüne kadar özelde sağlıkta şiddet, genelde ise toplumsal şiddetin önlenmesine yönelik çalışmaların ötelenmesi ile yarın başka illerde başka bir doktor, hemşire, sağlık çalışanı da mağdur olabilir. Daha iyi sağlık hizmeti vermek adına zaman ve mesai kavramı gözetmeksizin hizmet veren sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet asla kabul edilemez. Bir kez daha ve açık bir şekilde söylemek istiyoruz ki şiddet asla bir hak arama yolu değildir, olamaz. Sağlık çalışanlarına yapılan her türlü şiddeti lanetliyoruz. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hemşire kardeşimiz H.Ç.’a yapılan saldırıyı kınıyor, kendisinin ve şiddet mağduru tüm sağlık çalışanlarının yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nuray cebeci
    6 ay önce
    Ya doktorlar hemsireler olmassa ne yapacaksiniz nasil el kaldiriyorsunuz yaziklar olsun bir hasta oldunmu basinda hemsire doktor var
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kolları koptu
Kolları koptu
Başından vuruldu
Başından vuruldu