banner2

banner1

banner22

Yazlık Kipa Arası Yenileniyor

YOLBAK Dairesi Başkanı Haydar Akbulut, Yazlık Kipa arasındaki 1 kilometrelik güzergahın genişletileceğini, bisiklet yolları, kaldırımları ve peyzaj düzenlemesi ile yeni bir görünüme kavuşarak 12 dev ulaşım projesi arasında yer alan Yazlık Kavşağı projesi ile entegre olacağını söyledi.

Serdivan 21.08.2017, 13:51
Yazlık Kipa Arası Yenileniyor
banner48

SakaryaBüyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı HaydarAkbulut, Kipa Kavşağı ve Yazlık Kavşağı arasında yenileme çalışmalarınınbaşladığını açıkladı. Şehrin dört bir yanını yeni yüzlerine kavuşturduklarınıaktaran Akbulut, Kipa ve Yazlık Kavşağı arasının da ‘Şehir Senin İçinYenileniyor’ sloganıyla gerçekleştirilen kentsel tasarım ve cadde yenilemeçalışmaları kapsamında yenileceğini belirtti.

Toplam 30 metregenişlik

Şehringenelinde sürdürülen sıcak asfalt çalışmalarının yanı sıra ulaşımı rahatlatacak12 dev projeyi hayata geçirmek için çalışmaların sürdürüldüğünü hatırlatanAkbulut, “Bu projelerimizden birisi de 140 metre çapındaki dönel kavşak, 2 yeniköprü ve 4 yaya altgeçidini içeren Yazlık Kavşağı projesiydi. Bu projemizinihalesi gerçekleştirilmişti, ardından SASKİ ekipleri bölgede altyapı çalışmalarıyapmışlardı. Şimdi de bu yola bağlanan önemli arterlerden birisi olan YazlıkKavşağı ve Kipa Kavşağı arasındaki yolda çalışmalarımıza başlıyoruz.Çalışmalarımız kapsamında Valide Cami Kavşağı ve Kipa Kavşağı arasında olduğugibi yolumuzu genişleteceğiz. 30 metre genişliğe ulaşacak 1 kilometrelikgüzergah, yeni yapılan Yazlık Kavşağı ile entegre olacak. Önce SASKİ yağmursuyualtyapısını yenileyecek ardından üst yapıya geçilecek. Tamamlandığında bisikletyolları, kaldırımları ve peyzaj düzenlemesiyle yepyeni bir görünüme kavuşacak.Şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.


Editör: Şebnem Cerrah

Yorumlar (0)