banner2

banner1

banner22

Yangını gözü yaşlı izledi

Serdivan ilçesinde mobilyacılar sitesi içerisinde bulunan bir iş yerinde çıkan ve itfaiyenin erken müdahalesi sayesinde büyük bir facianın önüne geçilen yangını çevredeki vatandaşlar film gibi seyrederken, dükkan çalışanı ise gözü yaşlı şekilde izledi.

Serdivan 04.06.2020, 17:28
Yangını gözü yaşlı izledi
banner48

  Yangın, Serdivan ilçesi İstiklal Mahallesi Asem Mobilyacılar Çarşısı 7’nci Sokakta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, mobilyacılar sitesi içerisinde bulunan ve ahşap oymacılığı yapan bir iş yeri içerisinde henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Bağrışma seslerini duyarak dışarıya çıkan ve iş yerinden çıkan dumanları gören çalışan durumu hemen itfaiye ekiplerine haber verdi. Konunun haber verilmesi üzerine olay yerine kısa sürede ulaşan Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, paniğe sebep olan yangına müdahale etti. İş yerinin çevresinde bulunan diğer dükkanlara alevlerin sıçramaması için büyük çaba sarf eden itfaiye erleri, kısa sürede yangını kontrol altına alarak söndürdü.

  ÇEVREDEKİ VATANDAŞLAR FİLM GİBİ, ÇALIŞAN İSE GÖZÜ YAŞLI İZLEDİ

  Çıkan yangını çevredeki vatandaşlar adeta bir film gibi izlerken iş yeri çalışanı ise gözü yaşlı bir şekilde dükkanın yanışını izledi. Alev alan dükkanda tek başına çalışan Abdullah Kurt İsimli çalışan yaşlı gözlerle, paniğe kapılarak dışarı çıktığını ve durumu itfaiye ekiplerine haber verdiğini belirterek, “Bende nasıl olduğunu anlayamadım, bağrışmalar üzerine dışarıya çıktım. Dumanları görünce bütün elektrik şalterlerini indirdim ve itfaiyeyi aradım, geldiler. Yaralanan kimse yok zaten bir tek ben vardım, patronda dışarıdaydı, içeride hiç kimse yoktu. Sadece yukarıda zarar olduysa oldu, tam olarak ne kadar zarar oldu bende bilmiyorum. İtfaiyecilerden aldığım bilgiler kadarıyla, makinelerden yanan yok tabi ama ısıdan dolayı zarar görmüş. Biz burada ahşap oyma, CNC işi yapıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)