banner2

banner1

banner22

Serdivan’da yangın paniği

Serdivan İlçesinde bulunan bir restoranda baca yangını çıktı. İzinli olan bir itfaiye eri ise markete gittiği sırada yangını fark etmesi üzerine bölgeye gelen ekip arkadaşlarına yardımda bulundu.

Serdivan 16.01.2021, 11:54 Editör: Aysima Kortak
banner48

Serdivan İlçesi, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı üzerinde bulunan bir restoranda saat 11.30 sıralarında baca yangını çıktı. İçeride aşçıların da bulunduğu restorandan bir anda dumanlar yükselemeye başladı. İzinli olduğu gün sokağa çıkma yasağı sebebiyle evine en yakın markete giderken yükselen dumanları gören Çoşkun Öz hemen aracından inerek ihbar üzerine bölgeye gelen ekip arkadaşlarına yardımda bulundu. Yangın itfaiye ekipleri tarafından büyümeden kontrol altına alınarak söndürülürken, polis ekipleri yangın ile ilgili inceleme başlattı.

İZİNLİ OLDUĞU GÜN MARKETE GİDERKEN FARK ETTİ

İzinli olduğu gün markete gittiği sırada yükselen dumanları fark eden İtfaiye Eri Coşkun Öz, “Marketten geliyordum, alışveriş yapmıştım. Bir yangın olduğunu gördüm. İşletmenin önünde durdum ve işletme sahibinden baca yangını olduğuna dair teyit aldım. Sonrasında İtfaiye ekiplerine tam haber vereceğim sırada ekipler bölgeye geldi. Ekiplerimiz olay yerine gelenerek en kısa zamanda yangını kontrol altına aldı. Bu bizim mesleğimiz fakat ilk başta bu bizim vatandaşlık görevimiz. Elimizden geldiği sürece Sakarya halkına hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)