banner2

banner1

banner22

Serdivan’da yangın

Serdivan İlçesinde bir binada çıkan yangın nedeniyle binanın 4’üncü katında mahsur kalan aile itfaiyeciler tarafından kurtarıldı. Bina tahliye edilirken çocuklu aileler ise itfaiye araçlarına bindirildi.

Serdivan 16.02.2021, 10:36 Editör: Aysima Kortak
banner48

Serdivan İlçesi Beşköprü Mahallesi 13. cadde 3013 sokak üzerinde bulunan bir binanın içerisindeki elektrik panosunda henüz bilinmeyen bir sebeple patlama meydana geldi. Patlama sonrası çıkan yangın nedeniyle tüm bina duman altında kalırken ihbar üzerine bölgeye itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekibi, binanın 4’üncü katında mahsur kalan Selma Turan, Bülent Turan ve Ecem Turan’ı merdivenli araçla kurtardı. Öte yandan vatandaşların dumandan etkilenmemesi için bina boşaltılırken küçük çocuğuyla dışarı çıkan genç bir anne ise yoğun kar yağışından etkilenmemeleri için itfaiye aracına alındı.

“NE OLDUĞUNU ANLAYAMADIK”

Yaşanan olayla ilgili olarak konuşan bina sakini Mehmet Can Biçer, “Ateş etme sesi gibi sesler geldi, ne olduğunu anlayamadık. Sonra baktık panodan duman çıkıyor. Buradaki komşularımı uyardım, evime gittim ailemi uyardım dışarı çıkalım diye ama bir baktık duman her yeri kaplamış. Sonra sağ olsun itfaiyeci arkadaşlar geldiler bize yardımcı oldular, söndürdüler” dedi. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yorumlar (0)