banner2

banner1

banner22

Serdivan’da yangın

Serdivan İlçesinde 2 katlı bir evde çıkan yangın paniğe neden oldu. Akli dengesi yerinde olmayan ev sahibinin evi yaktığı ve içeride olduğu iddiası nedeniyle ekipler seferber olurken evde yapılan ilk incelemede kimse bulunamadı.

Serdivan 30.12.2020, 19:20 Editör: Aysima Kortak
banner48

Serdivan İlçesi Reşadiye Mahallesi İstiklal Caddesi’nde bulunan 2 katlı ahşap evde akşam saat 19.45 sularında yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken evin sahibi A.B. (Ahmet Baştürk)’ün akli dengesinin bozuk olduğu ve evini yaktığı ayrıca evin içinde olduğu iddia edildi. İtfaiye ekipleri kısa sürede alevleri kontrol altına alırken evin dışından geçen ve alevlerin arasında kalan doğalgaz borularına gelen hattı kapatmak isteyen AGDAŞ ekiplerinin çalışma yaptığı alanda da birden alevler yükselince itfaiye ekipleri buraya da müdahale ederek olası bir faciayı önledi.

7 SENE ÖNCE ANNESİNİ ÖLDÜRÜP CEZAEVİNE GİRMİŞTİ…

Yangının kontrol altına alınmasının ardından ev sahibi A.B.’yi evin içinde arayan itfaiye ekipleri herhangi bir bulguya rastlamazken olayı gören Doğukan Güney isimli mahalle sakini, “7 sene önce annesini öldürüp cezaevine girmişti. 2 ay önce gelmişti, köyde geziniyordu. Biraz psikolojisi bozuktu, bugünde yangını çıkartmış işte. Ben yangını yoldan geçerken gördüm ve evlere sıçrayacak diye korktuk. A.B.’nin içeride olduğunu söylediler, bizde bilmiyoruz” dedi.

MAHALLELİ KORKUYOR

Yanan evin karşısındaki evde yaşayan ve kızının telefon etmesinin ardından eve gelen Ercan Türkseven isimli vatandaş ise, “Kızım beni aradı, ev yanıyor diye. Bende korktum bizim evi yaktı diye çünkü geçtiğimiz gün benim evimin camlarına taş atıp kırmıştı camlarımı. Mahalleli korkuyor, insanlarda bir şey yapamıyor. Psikolojik sıkıntıları var. Çocuklarımız korkuyor, mahalleli korkuyor. Evi kendi mi yaktı yoksa elektrikle mi ilgili bu yangın bilmiyoruz. Cezaevinden çıktıktan sonra bakıyorduk, evin içinde bağırıp duruyordu. Yolda insanlar yolunu değiştiriyordu. Evin içinde mi değil mi bilemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)