banner2

banner1

banner22

Serdivan’da rant meselesi

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş daha önce basın toplantısıyla gündeme taşıdığı Serdivan’da rant meselesi için binlerce broşür bastırdı. Şehir genelinde dağıtılacak broşürlerle yeşil alanın nasıl ticaret alanına dönüştürülerek rant sağlandığı anlatılacak.

Serdivan 10.09.2020, 16:37
Serdivan’da rant meselesi
banner48

Son dönemde özellikle Serdivan İlçesi’nde yapılan AVM çalışmaları sonucu yeşil alanların kaybolması ve CHP’nin iddialarına göre AVM eklentilerinin kaçak durumda olmasını broşür yardımıyla halka duyuruyor. CHP dağıttıkları bilgi broşüründe; Serdivan AVM’nin kullandığı 3 girişin, Gönül Bahçesi ve Kahve Deryası’nın, 112 m2 açık otoparkların yeşil alan olarak geçtiğini, Cadde54’e otopark alanı verilmemiş olmasına karşın 9.500 m2 yeşil alan içerisinde satış ofisi ve şantiye binasının  konulmuş olmasını eleştirdi.

‘’SERDİVANLILARIN PARKLARI İŞGAL EDİLMİŞTİR’’

Broşürde ‘’Serdivanlıların parkları Cadde54 tarafından satış ofisi ve şantiye alanı olarak kullanılmaktadır. Cadde54 tarafından işgal edilmiştir.’’ İfadelerine yer verildi.

‘’AVM ARSASI ‘KENTPARK’ YAPILMASI ŞARTIYLA DEVREDİLMİŞTİR’’

Broşürde  ‘’AVM’nin bina sınırları dışındaki tüm eklentileri kaçak durumdadır. AVM arsası ‘Kentpark’ yapılması şartıyla devredilmiştir.’’ Şeklinde denildi.

“2 BİN 617 METREKARELİK ALANI, PİYASA DEĞERİ 10 MİLYON TL OLAN TİCARİ İMAR ARSASINA DÖNÜŞTÜ”

Halkın yeşil alanının yandaş şirketlere ticari alan olarak tahsis edildiğini vurgulayan Başkan Keleş, “Serdivan AVM’nin yeşil alan içerisinde jeneratör binasının olduğu 2 bin 617 metrekarelik alanı, piyasa değeri 10 milyon TL olan ticari imar arsasına dönüştürüp, iki okulun bulunduğu resmi kurum alanını yeşil alan yapan Serdivan Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesinin bu rantını sizlere söylemek bizim görevimizdir. Serdivan AVM’nin kullanıldığı 3 giriş yeşil alan olmakla beraber Gönül Bahçesi, Kahve Dünyası yeşil alan içinde kalmaktadır. Kullanmış olduğu 12 bin metrekare açık otopark da yeşil alan sayılmaktadır. AVM binasının dışındaki tüm yapılar kaçak durumdadır. Böyle bir ticari işletmeye Serdivan Belediyesi nasıl izin verir? Bu kadar büyük bir alanı, Sakaryalının toprağını nasıl peşkeş çekebilirler? KENT PARK olması için bağışlanan alan yandaşa kurban edildi. İmarda açık çıkmasın, yeşil alan oranı korunsun diye de okullar kapatılarak yeşil alana dönüştürülüyor.” ifadelerini kullandı.

.

Yorumlar (0)