banner2

banner1

banner22

Serdivan’da patlama sesi

Serdivan İlçesi İstiklal Mahallesinde bulunan bir elektrik direğinde önce patlama meydana geldi. Patlama sebebiyle bölgedeki esnaflar korku dolu anlar yaşadı. İtfaiye ekipleri kısa sürede olay yerine gelirken SEDAŞ ekipleri ise dakikalar sonra bölgeye gelebildi.

Serdivan 25.03.2021, 15:11 Editör: Aysima Kortak
banner48

Serdivan İlçesi İstiklal Mahallesi İrem Sokakta bulunan bir elektrik direğinde patlama meydana geldi.  Patlama sonrasında direkte çıkan yangını çevredeki esnaflar fark ederek itfaiye ve SEDAŞ ekiplerine haber verdi. İtfaiye ekipleri kısa sürede olay yerine gelirken SEDAŞ ekipleri ihbardan dakikalar sonra bölgeye geldi. Bölgedeki esnafların korku dolu anlar yaşadığı elektrik direğinde patlamaya SEDAŞ ekibinin müdahale etti. İtfaiye ekipleri ise herhangi bir tehlike yaşanmaması için olay yerinde hazır bekledi.

PATLAMA ÇOK YAKINDAN GELİNCE DÜKKANLARA SIÇRADIĞINI DÜŞÜNDÜK

Bölgede bir işletmede çalışan Tuncay Alas, “Direkte ciddi bir patlama oldu. Daha önce burada bulunan trafo patlıyordu. Biz sesi duyunda dedik ki yine orada büyük bir patlama var. Kendiliğinden elektrik kesiyordu. Birkaç kere de SEDAŞ’a telefon ettik, gelip baktılar. Patlama çok yakından gelince dükkanlara sıçradığını düşündük. Ön taraftan dolanıp arkaya geldiğimizde direkte ciddi patlamalar ve yangın başladı. 10 dakika kadar yandı. Ciddi bir koku oluştu. Sonra da kendi kendine söndü. Hepimize geçmiş olsun” dedi.

Yorumlar (0)