banner2

banner1

banner22

Serdivan Belediyesi’nden dolandırıcılık uyarısı

Serdivan Belediyesi, Belediye başkanı ve yardımcılarının isimleri kullanılmak suretiyle belediye adına yardım toplandığı ve para talep edildiği ihbarları geldiğini belirterek başkanların ve kurumun böyle bir talepte bulunmayacağını belirtilerek yasal işlem başlatıldığını duyurdu.

Serdivan 24.07.2020, 17:50 Editör: Ebru Bulut
Serdivan Belediyesi’nden dolandırıcılık uyarısı
banner48

YASAL İŞLEM BAŞLATILDI

Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Serdivan Belediyesi'nin, belediye başkanımızın, başkan yardımcılarımızın ve bürokratlarımızın isimleri kullanılmak sureti ile belediye adına ihtiyaç sahibi olan çocuklar için yardım toplandığı, hesap veya IBAN numarası paylaşılarak vatandaşlarımızdan para talep edildiği belediyemize yapılan şikayetler doğrultusunda tespit edilmiştir. Konu ile ilgili kolluk kuvvetlerine gerekli bilgilendirme yapılmış olup ayrıca yasal işlemler de başlatılmıştır.

KESİNLİKLE SÖZ KONUSU DEĞİL

Serdivan Belediyesi veya görevli bürokratları adına şahıs, işletme veya kurumlardan herhangi bir yardım talebinde bulunulması kesinlikle söz konusu değildir. Bu tarz talepte bulunan kişilere kesinlikle itibar edilmemesi, bahse konu durumla karşılaşılması halinde ise konunun en kısa sürede Emniyet birimlerine iletilmesi hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yorumlar (0)