banner2

banner1

banner22

Medeniyet Şiirlerle Yükselir

Kaleme aldığı düşünce yazılarının yanı sıra şiirleriyle de her kesimden okuyucunun beğenisini toplayan Prof. Dr. Turan Koç, Çınaraltı Sohbetleri kapsamında Serdivan’da sevenleriyle buluştu.

Serdivan 29.05.2018, 14:52
Medeniyet Şiirlerle Yükselir
banner48

 “Medeniyet” teması ekseninde gerçekleşen söyleşi programında şiirlerinden kesitlerle katılımcıları aydınlatan Prof. Koç, hakikat algısı ve varlık tasavvurları konusundaki düşüncelerine de değinerek medeniyetin şiirle kurulduğunu ve ancak onunla ilerleyip, yükselebileceğini söyledi.

HAKİKAT ANLAYIŞI

İslâm’ın estetik değer telakkisinin, onun bağlı olduğu hakikat anlayışı ile çok sıkı bir ilişki içerisinde olduğunu ifade eden Prof. Dr. Turan Koç en güzel bir şekilde yaratılmış olan insanın; duygu, düşünce, idrak, sezgi ve ilhamlarını ifade edebilmesi için “ilâhî sanatçı” tarafından çeşitli yetilerle donatıldığını belirtti.

SAHNE FATİH ANDI’DA

Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; Çınaraltı Sohbetleri’ne 29 Mayıs Salı akşamı Fatih Andı ile devam edileceği belirtilirken, on bir ayın sultanı Ramazan’ın tüm güzelliklerini birlikte yaşamak için tüm vatandaşların Fatih Camii yanındaki alana davetli olduğu bildirildi.

Yorumlar (0)