banner2

banner1

banner22

Mahalleli çalışma tamamlansın istiyor

Serdivan’ın Beşköprü Caddesi’nde 2020 yılının Aralık ayında başlayan alt yapının tamamlanmaması mahalle halkını isyan ettirdi. Caddede yer alan esnaflar siftah yapamadan dükkan kapattıklarını belirterek çalışmaların tamamlanmasını istiyor.

Serdivan 19.06.2021, 17:53 Editör: Aysima Kortak
banner48

Serdivan İlçesi Beşköprü Caddesi üzerinde 2020 yılının aralık ayında başlayan alt yapı çalışmaları cadde esnafını ve mahalleliyi isyan noktasına getirdi. 6 aydır devam eden çalışmaların artık tamamlanmasını isteyen bir grup mahallesi yetkililerin seslerini duymalarını istedi. Mahalleli çalışmaların hızlıca tamamlanmasını istiyor.

 “SAHADA YETKİLİ GÖREMEDİK”

Yaklaşık 40 senedir Serdivan İlçesi 32 Evler Mahallesi’nde oturduğunu söyleyen Murat Şükrü Sincer, “Bu yol Aralık ayında başladı. O zamandan bu zamana kadar geçen sürede yolların durumu bu şekilde, tamamlanmadı. Her sorduğumuzda da bir sonraki ay tamamlanacağını söylediler. Biz bu çalışma süresi boyunca hiçbir belediye başkanını ya da bir yetkiliyi sahada görmedik. Muhtardan başka bu alanda gezip tozan, ilgilenen başka kimse yok” dedi.

“ESNAF SİFTAH YAPAMADAN EVİNE GİDİYOR”

Çalışmanın tamamlanmamasından dolayı sorun yaşandığını belirten Sincer, “Yaşlılar karşıdan karşıya geçemiyor. Mahallenin durumunu görüyorsunuz. Pandemi döneminde zaten sıkıntı yaşayan esnafımız bu yol ile birlikte hepten bitti. Buradaki esnaf siftah yapamadan evine gidiyor. Bu yol Sakarya’nın üçüncü veya dördüncü girişi oldu. Ağır tonajlı araçlar, kamyonlar, TIR’lar bu yolu kullanıyor. Belediye otobüsleri de bu alanı kullanıyor. Kamyonların bu yoldan geçiyor olması, yolların çamur ve bataklık oluşuyla beraber mahallelinin rezil rüsva olmasına katkı sağlıyor. Geçen gün burada karşıya geçen bir teyzemiz yere düştü. Bunun gibi birçok örnek sayabiliriz. Biz de 32 Evler Mahallesi sakinleri olarak tepkimizi göstermek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

YETKİLİLERE SESLENDİLER

Çalışmaların en kısa sürede son bulmasını istediklerini ifade eden Sincer, “Bu yolun en kısa sürede, bitmesini istiyoruz. Yaz geldi, her taraf toz toprak oldu. Evlerin içerisine girilmiyor, cam ve kapı açılamıyor. Bütün insanlar aynı durumda. Hepimizin arabaları arıza yapıyor. Evimizde temizlik amaçlı, su ve elektriği fazladan kullanıyoruz. Yolun en kısa zamanda yapılmasını istiyoruz, rica ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)